Hastane English Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Beslenme ve Diyetetik

Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 25240 Erzurum

Bölüm Başkanının Mesajı

Sevgili Gençler, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü tercih edip girmeye hak kazandığınız için sizleri kutluyorum. Fakültemizde tüm çabamız toplumun beslenme durumunun ve beslenme sorunlarının saptanmasına, sağlığının korunmasına yönelik ihtiyaçlara cevap verecek şekilde öğrencilerimizin eğitim-öğretimlerini sürdürmelerini sağlamaktır. Sizlerle birlikte Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünün eğitim kadrosunda yer alan ve katkıları bulunan tüm öğretim elemanlarına başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmeniz dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.

Tarihçe

Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Bakanlar Kurulu’nun 25.02.2009 tarih ve 2009/114727 sayılı kararının Resmi Gazetenin  14.03.2009 tarih ve  27169 sayısında  yayınlanması  ile   kurulmuş ve 2009-2010 eğitim ve öğrenim yılında eğitime başlamıştır.

Misyon ve Vizyon

Vizyonumuz: Ulusal ve Uluslararası düzeyde tercih edilen, tanınan diyetisyen yetiştirmek ve akademik personele sahip, eğitim ve araştırma kurumu olmak.Eğitim Öğretim aktiviteleri ile gelişmiş Sağlık Bilimleri Fakülteleri seviyesine gelmektir. Misyonumuz: Uluslararası standartlar çerçevesinde eğitim ve öğretim yapmak, toplumun sağlığını ve yaşam kalitesini arttırmak ve geliştirmek üzere analiz ve sentez yeteneklerine sahip, yaşam boyu öğrenme alışkanlığı edinmiş diyetisyenleri yetiştirmek, araştırma olanakları sunmak, üretilen bilginin kullanılmasını sağlamak ve sürekli gelişmektir.

Department of Nutrition and Dietetics