Hastane English Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

İlahiyat Fakültesi

Fakültemiz Dekanları

İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANLARI

 VE GÖREV SÜRELERİ

Adı ve Soyadı

Görev Tarihleri

Prof.Dr. M.Kaya BİLGEGİL

12.03.1971 - 24.12.1973

Prof.Dr. Münip YEĞİN

24.12.1973 - 22.02.1974

Prof.Dr. Lütfi ÜLKÜMEN

22.02.1974 - 23.11.1974

Prof.Dr. Ahmet KURT

23.11.1974 - 21.01.1976

Prof.Dr. Selahattin OLCAY

22.01.1976 - 17.05.1976

Prof.Dr. İsmail CERRAHOĞLU

17.05.1976 - 03.02.1978

Prof.Dr. Talat GÜLLAP

03.02.1978 - 22.02.1979

Prof.Dr. Yaşar KUYUCU

02.02.1979 - 01.04.1979

Prof.Dr. Nazmi ORUÇ

01.04.1979 - 16.01.1981

Prof.Dr. Aydın TÜRKBAL

16.01.1981 - 12.05.1981

Prof.Dr. Yusuf Ziya KAVAKCI

13.05.1981 - 31.08.1982

Prof.Dr. Fatin SEZGİN

31.08.1982 - 10.09.1988

Prof.Dr. Emrullah YÜKSEL

02.09.1988 - 05.09.1994

Prof.Dr. Naci OKCU

05.09.1994 - 05.09.2000

Prof.Dr. Bahattin KÖK

03.11.2000 - 25.03.2009

Prof.Dr. Nasrullah HACIMÜFTÜOĞLU

25.03.2009 - 2012

Prof. Dr. Davut YAYLALI

2012-2016

Prof.Dr. Sinan ÖGE

2016-…….

Fakültemizde görev yapan Dekanlarımıza ait geniş bilgi edinmek için lütfen tıklayınız...!