Hastane English Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

Doktor Öğretim Üyesi
Muzaffer Barın

 1. Lisans

  1970 / 1974
  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
  İNGİLİZCE PR.
 2. Lisans

  1984 / 1985
  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
  İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ
 3. Yüksek Lisans

  1990 / 1992
  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
  İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ (YL) (TEZLİ)
 4. Doktora

  1992 / 1997
  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
  İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ
 5. YARDIMCI DOÇENT

  1998 / ...
  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

     1953 yılında Erzurum’da dünyaya gelen Dr. Muzaffer BARIN  ilk, orta, lise ve yüksek öğrenimini de aynı şehirde   tamamlayarak 1974 yılında Atatürk Üniversitesi Temel Bilimler ve Yabancı Diller Yüksek Okulu İngilizce Bölümünden mezun oldu.

     Aynı yıl Erzurum Ticaret Lisesi İngilizce Öğretmenliğine atandı  ve bir müddet sonra Müdür Yardımcılığı görevine  başladı.. Bu arada o günlerde öğretime yeni açılan Erzurum  Yabancı Diller Yüksek Okulunda da dersler verdi. Aynı yıl kısa dönem askerlik görevini  İskenderun’ da yaptı. 1975 yılında Ticaret Lisesi Müdür Başyardımcılığı görevine atandı. Nisan 1978 de Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve İngilizce Öğretmenliği görevine atandı.

     Eylül 1978’de Okutmanlık sınavını kazanarak Atatürk Üniversitesi’nde göreve başladı.1992 yılında Yabancı Diller Eğitimi Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Aynı yıl Fen- Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde Öğretim Görevlisi kadrosuna atandı. 1997 yılında “Dinleme ve Konuşma Becerilerinin Önemi, Dil Öğretimine Katkıları ve Atatürk Üniversitesi İngiliz Dili Bölümlerinde Uygulanışı” konulu teziyle “Doktor” ünvanını aldı. Temmuz 1998 ‘de Yardımcı Doçent kadrosuna atandı.

         Çeşitli konferans, seminer ve toplantılara katılan Muzaffer Barın 1986 yılında Türk- Amerikan Kültürel Mübadele Komisyonunun İstanbul’da düzenlediği 6 haftalık “Yabancı Dil Eğitimi“ semineri ile 1992 yılında Leeds Üniversitesi’nde İngiliz Kültür tarafından düzenlenen uluslararası “Dil Öğretiminde İletişimsel Yaklaşımlar” konulu  Yaz Okulundan sertifikalar aldı.

        Halen Atatürk Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışan Muzaffer  BARIN  evli ve iki çocuk babasıdır.Temmuz 2006 dan itibaren Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdür yardımcılığı görevini de yürütmektedir

* Profil sayfasında yer alan akademik özgeçmiş bilgileri YÖKSİS tarafından sağlanmaktadır.