Hastane English Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

e-Kartlar Merkez Müdürlüğü

Resmi Kurum HGS Başvurusu

Resmi Kurum Araçlarının HGS başvurularıyla ilgili duyuru.

Öncelikle kurumunuza ait bilgilerin e-kart@atauni.edu.tr e-posta adresine kurumun adı ve HGS etiket bilgilendirilmesinin yapılacağı bir cep telefon numarası bildirilmelidir. Bu bilgilendirmeden sonra kurum kaydı yapılacak ve başvuru yapmanıza imkan sağlanacaktır.

http://atahgs.atauni.edu.tr/portal/kurumsal/ adresine girildikten sonra Üniversitemize ait portala yönlendirileceksiniz.
- HGS sisteminde daha önce kaydınız varsa bildirmiş olduğunuz kullanıcı adı yerine cep telefonu numarası ve telefonunuza gönderilen pin kodunu girmeniz istenecektir.
- Hiç kaydınız yoksa yeni kayıt işlemi yapılacaktır.
- Kaydınız var fakat şifrenizi unuttuysanız şifremi unuttum işlemlerini takip ederek sözleşme sayfasına yönlendirileceksiniz.
- Yeni Kayıt butonuna tıklayarak sözleşme sayfasındaki bilgileri doğru olarak doldurduktan sonra , alttaki sözleşmeyi onaylıyorum butonunu tıklayarak kayıt işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Açılan kayıt sayfasında çıktı almak için çıktı al butonuyla işleminiz tamamlanmış olacaktır.
- Kurum kaydı bulunan kuruluşlar, başvurusu kabul edilen araç adedince başvuruyu girmeli ve her bir başvuru için sözleşmenin çıktısı alınarak kurum yetkililerince onaylanmalıdır.

Başvurularda aşağıdaki belgelerin, herbir araç için ayrı ayrı belirtilen sırada verilmesi zorunludur.
 
1. Yukarıda belirtilen adresten bilgileri girilecek araca ait sözleşmenin sistem üzerinden onaylanmış ve her sayfası imzalı çıktısı (aslı),
2. Sözleşmede başvurusu yapılan araca ait ruhsatın fotokopisi (Plaka, araç sahibi, şase numarası, marka, model ve kullanım şekli okunaklı olmalı)
3. Aracın kiralık araç olması halinde kiralama sözleşme fotokopisi (kiralanan araçlar 50 TL etiket ücretine tabidir.)
4. Daha önce HGS etiketi verilen araca ait etiketin zayi veya hasar nedeniyle yenilenmesi 50 TL etiket ücretine tabidir.
5. Bu başvuru belgeleri resmi yazı ekinde Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne gönderilmelidir.
6. Başvurulara ait bilgiler evrak üzerinden kontrol edildikten sonra HGS etiketi yapıştırılması için verilen cep telefonuna SMS yoluyla bilgi verilecektir.