Hastane English Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

Profesör Doktor
Zülal Özkurt

 1. Yüksek Lisans

  1994 / ...
  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
 2. PROFESÖR

  2011 / ...
  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
  DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

Zülal Özkurt

Erzurum 1968 doğumlu olan Zülal Özkurt ilk ve orta eğitimini Erzurum’da tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde eğitimine başladı. 1991 Yılında Tıp Fakültesinden mezun oldu. Erzurum Filiz Dolunay Sağlık Ocağında göreve atandı. 1994’de Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalında Uzmanlık eğitimine başladı, 1998’de Enfeksiyon Hasytalıkları uzmanı oldu. Aynı bölümde 1999’da yardımcı doçentlik kadrosuna atandı. Mart 2006 tarihinde Doçentlik, Ağustos 2011 tarihinde Profesörlük Ünvanlarını aldı. Halen aynı bölümde çalışmaya devam eden Dr. Özkurt, 1998 yılından itibaren Enfeksiyon Kontrol Komitesinde aktif olarak görev almaktadır.

Pekçok yurt içi ve yurtdışı mesleki derneğe üye olan Özkurt Sağlık Bakanlığı Kırım Kongo Bilim Danışma Kurulu Üyeliği Görevini yürütmektedir.

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (EKMUD)’de yönetim kurulu Üyeliği yapmıştır.

2018’de kurulan Milli Zoonoz Komitesi’nde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi grubunda görevlidir.

Tıp Fakültesi Sürekli Tıp Eğitimi Koordinatörlük görevini yürütmektedir.  Enfeksiyon Komitesi Başkan Yardımcılığı ve Başhekim Yardımcılığı gibi idari görevlerde yer almıştır. Atatürk Üniversitesi Engelli Birim Komisyonunda ve Kadın Araştırmaları Müdürlüğü Sağlık grubunda görevlidir.

Alanında çok sayıda yerli ve yabancı makale ve bildirisinin yanısıra kitap bölümleri,  kongre, konferans ve sempozyumlarda yaptığı konuşmaları ile aktif olarak meslek hayatına devam etmektedir. Dr. Özkurt evil ve üç çocuk annesi olup yabancı dili İngilizcedir.

* Profil sayfasında yer alan akademik özgeçmiş bilgileri YÖKSİS tarafından sağlanmaktadır.