Bilgisayar Mühendisliği

Yönetimden Mesaj

Bölümümüzün web sayfasına hoşgeldiniz.

Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin en yeni üyelerinden biri olan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Yüksek Öğretim Kurulu’nun 23.07.2004 tarih ve 1316-14120 sayılı yazıları gereğince kurulmuş olup, 2005-2006 öğretim yılı ile birlikte akademik kadro ve fiziksel yapılanma çalışmalarına başlamıştır. Bölümümüz 2009-2010 öğretim yılı itibariyle yüksek lisans, 2011-2012 öğretim yılı itibariyle de lisans seviyesinde öğrenci alımına başlamıştır.

Öğretim üyelerimiz eğitimlerini Türkiye ve ABD’nin en saygın üniversitelerinde tamamlayarak, birikimlerini ve tecrübelerini bölümüze aktarmayı hedeflemişlerdir. Araştırma görevlilerimizin bazıları kendi bünyemizde, bazıları yakın bölge üniversitelerinde, geri kalanı ise Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) çerçevesinde ODTÜ’de lisans ve/veya doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Ana hedefimiz, temel mühendislik uygulamalarını kavramış, bilgisayar teknolojileri konusunda derinliğine bilgi sahibi olmuş, araştırmacı ruha ve uygulayıcı yeteneğe sahip uluslararası standartlarda Bilgisayar Mühendisi yetiştirmektir. Öğrencilerimizin staj ve mezuniyet sonrası çalışmaları için üniversitemiz bünyesindeki AtaTeknoKent’ten faydalanmaları teşvik edilmektedir.

Haberler - Duyurular

DİĞER SAYFALAR