Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programı

Yönetimden Mesaj

Öncelikle Yüksekokulumuza hoş geldiniz diyor, eğitim öğretim yılının hayırlı, başarılı, sağlık ve mutluluk içinde geçmesini diliyorum.

Adalet Meslek Yüksekokulumuzun kuruluş amacı, Adalet Bakanlığının bünyesinde; Yazı İşleri Müdürlüğü, İcra Müdürlüğü, İcra Müdür Yardımcılığı,Ceza İnfaz Kurumları Müdürlüğü, Ceza İnfaz Memurluğu, Zabit Kâtipliği ve Mübaşirlik gibi kadrolarda görev yapabilecek ara insan gücünün yetiştirilmesidir. Ancak mezun öğrencilerimiz ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınavında başarılı oldukları takdirde Hukuk Fakültelerine de dikey geçiş yapabilmektedirler. Bu nedenle temennimiz, sizlerin bu sınavlarda başarılı olup Türkiye’nin herhangi bir Hukuk Fakültesinde öğreniminize devam etmenizdir. Bu anlamda geçmiş yıllarda birçok öğrencimizin dikey geçişle Hukuk Fakültelerine yerleşmiş olması oldukça sevindiricidir. Bu konuda sizlere her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu unutmayınız.

İş imkânlarının oldukça fazla olduğunu bildiğiniz Adalet Meslek Yüksekokulumuzda, öğrencilere adalet hizmetlerinin gerektirdiği nitelikler gözönünde bulundurularak teorik ve uygulamaya yönelik bilgiler verilmektedir.Adalet Meslek Yüksekokulumuzda derslerin bir kısmı öğretim görevlilerimiz, bir kısmı ise Üniversitemizin farklı Fakültelerinde görev yapmakta olan öğretim üyeleri tarafından verilmekte olup, öğrencilerimizi mesleğe hazırlama konusunda azami çaba sarf edilmektedir. Bu nedenle tüm öğretim üyelerimize teşekkürü bir borç biliyorum.

Nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak üzere geliştirilmiş programın amacı ceza infaz kurumları ve çocuk eğitim evlerinde barındırılan tutuklu ve hükümlülerin topluma kazandırılmasında rol oynayan, denetimli serbestlik müdürlüklerinde hükümlülerin denetim ve izlenmesinde görev alan meslek elemanlarının bilgi ve beceri düzeylerini dünya standartlarına taşımaktır. Ayrıca Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri programı öğrencilerimiz, Adalet programında çift anadal yapma şansına sahiptir.

Son olarak, gerek şahsım, gerek Adalet Meslek Yüksekokulumuz yönetimi ve gerekse öğretim elemanı kadromuz ile sizlerin her zaman yanınızda olduğumuzu bir kez daha belirtir, hepinize selam ve sevgilerimi sunarım. Yüksekokul Müdürü
 Dr.Öğr.Üyesi Cem ŞENOL