Eczacılık Fakültesi

Yönetimden Mesaj

Sevgili Öğrencilerimiz- Geleceğin Eczacı Adayları

Eczacı; hastanın eğitiminde, ilaç danışmanlığında, ilaçların hazırlanmasında ve ilaç etkileşimlilerinin önlenmesinde en büyük paya sahip olup, aynı zamanda vatandaşlarımızın da en yakın sağlık danışmanlarından biridir. Fakültemiz Türkiye’nin Eczacılık Fakültelerinin sekizincisi olup 1997 yılında kurulmuştur. 1998-1999 eğitim-öğretim yılında eğitime başlamıştır. Kuruluşundan bu güne kadar geçen 21 yıllık süre içerisinde uzun bir yol kat ederek şu anki durumumuza gelmiş bulunmaktayız. Fakültemiz akredite olan ilk on Eczacılık Fakültesinden biridir. Akredite olmamız demek işimizi tamamladığımızı göstermemektedir. Eczacılık mesleği sürekli olarak bir gelişim göstermektedir. Bu dönemin ihtiyaçlarını karşılamak için çok daha fazla çalışmamız, çok daha fazla dayanışmamız, çok daha hızlı yol kat etmemiz gereklidir. Hangi yoldan gittiğimizi bilmezsek, nereye gitmiş olursak olalım, gittiğimiz yere adapte olmak gibi bir şansımız kalmaz. Bundan dolayı Eczacılık alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek ulusal, uluslararası işbirlikleri yapmak, araştırma ve geliştirme faaliyetlerini daha ileriye götürmek ve öğrencilerimizin bu konularda yetiştirilmesi için daha ileri çalışmaları yapmak ve dünyadaki Eczacılık Fakülteleri tarafından tanınır hale gelmek hedeflerimiz arasındadır.

Fakültemiz, bugüne kadar yaklaşık 600 Eczacı mezunu vermiştir. Sağlık zincirinin ayrılmaz halkalarından biri olan mezun eczacılarımız, nitelikli birer eczacı olup Türkiye’nin dört bir tarafında vatandaşlarımızın sağlık hizmetini almalarında çok önemli bir görev üstlendiklerini gururla takip etmekteyiz.

Öğrencilerimizin, akademik bir disiplin içerisinde eleştiriye açık, eleştirmeye yatkın bir eğitim süreciyle çağımızın en ileri eczacılık eğitimini almalarını, sosyal sorumluk projeleri ve aktiviteleri ile her yönden örnek ve etkileyici bir bilim insanı olarak fakültemizden mezun olmaları için fakültemiz akademik ve idari personeli daha fazla çalışma içerisinde olacaktır.

Sevgili öğrencilerimiz, hedeflerinize ve hayallerinize ulaşmanız dileğiyle hepinize sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatı diliyorum.

Sevgilerime

Prof. Dr. Yücel KADIOĞLU

Dekan

Haberler - Duyurular

DİĞER SAYFALAR

Eczacılık Fa. Memnuniyet Anket Sonuçları

Sağlıkta Şiddete Hayır Videosu

Öğrencilerimizin Başarısı

Eczacılık Fakültesi Birim Etik Kurul