ENDNOTE


Ürün AdıLinkDil
EndNote X9


EndNote X9 Windows Kurulum
İndir
ENG
EndNote X9 MacOsX Kurulum
İndir
ENG

EBSCO Veri tabanlarını EndNote içerisinden taramak için Atauni_Connections dosyasını indiriniz. Dosyanın içerisinde bulunan sıkıştırılmış dosyaları winrar programı yardımıyla dışarı çıkarınız. Bu klasörün (Atauni_Connections) içindeki dosyaları "C:\Program Files\EndNote X9\Connections // C:\Program Files (x86)\EndNote X9\Connections" klasörüne kopyalayarak kullanabilirsiniz.

 Tüm Connection dosyalarını indirmek için tıklayınız.

 Tüm Stilleri indirmek için tıklayınız.
 
 Açıklayıcı Bilgiler


 EndNote Hakkında Ayrıntılı Bilgi :https://researchsoftware.com/tr

 EndNote Hızlı Başlangıç Kılavuzu : https://researchsoftware.com/tr/endnote-hizli-baslangic-kilavuzu-windows

EndNote Eğitim Dökümanları ve Videoları : https://researchsoftware.com/videos

 EndNote Türkçe Kullanma Kılavuzu : https://researchsoftware.com/tr/manuals

 EndNote Demo Download : https://researchsoftware.com/tr/form/demo-download

 EndNote Referans Listesi: https://researchsoftware.com/tr/clients#clientsturkey


ENDNOTE X9 NEDİR?

 EndNote kişisel bilgi veritabanlarınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri (örneğin makaleleri, kitapları, dergileri, katalogları, görsel verileri vb.) saklamanıza, düzenlemenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan ve makale yazım sürecinizde 5000’in üzerinde farklı bibliyografya stili ile (APA, Harvard, MLA, Turabian v.b.) atıf, şekil ve referanslarınızı düzenlemenize yardımcı olan özel bir veritabanı bibliyografya yazılımıdır.

 EndNote X9 ile Gelen Yenilikler
 

 Bilimsel araştırma sürecindeki hızınız sürekli gelişime ayak uydurmanızı sağlar. EndNote, kaynak, makale arama, düzenleme, araştırmalarınızı paylaşma ve kaynakça oluşturma konularında sunduğu esnek araçlarla araştırma ve makale yazım sürecinizi sorunsuz ve kolay hale getirir.

 Otomatik PDF Import
 Genellikle PDF`lerinizi indirdiğiniz bir klasörü seçin, bu klasör içerisine eklenen PDF`leriniz EndNote kütüphanenize otomatik olarak import edilsin.

 Geliştirilmiş PDF Adlandırma
 EndNote, araştırmacıların PDF dosyalarına EndNote içerisinden olduğu gibi EndNote harici kullanımlarda da kolay erişebilmeleri için bulunabilir bir şekilde adlandırma imkanı sunuyor.

 PDF Klasörleri Import için Otomatik Gruplar
 Alt klasörleri bulunan PDF klasörlerinizdeki PDF dosyalarınızı import ederken, alt klasör adları baz alınarak otmatik gruplar oluşturulur ve kayıtlar bu grupların altına eklenir.

 Powerpoint`de Atıf Yapma
 PowerPoint`de atıflar ekleme, düzenleme ve bibliyografya oluşturma desteği eklendi.

 CWYW Kategori Bibliyografyası
 CWYW, yeni kategori seçenekleri kullanılarak bibliyografya biçim ayarlarının yapılması sağlanmaktadır. CWYW güncellendiğinde, bibliyografya seçilen ayarlara göre biçimlendirilir. Aynı zamanda kişisel kategoriler için kullanıcı seçenekleri sunmaktadır.