BAUM Portal English Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar

Bilgi Rehberleri

Üniversite Kayıtları

Ücretler

Ne Yapmalıyım?

Yabancı Dil Muafiyet    Sınavları

İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

II. Üniversite ve    Açıköğretim

Özel Yetenek

Uluslararası Öğrenciler

Ek 

Yerleştirme

Sağlık Lisans TamamlamaBu kayıt bilgi rehberi üniversitemiz örgün (Gündüz ve II. Öğretim) önlisans ve lisans öğretim programlarına yerleştirilen öğrencilerin kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

Açıköğretim programlarına yerleştirilen öğrencilerin kayıt işlemleri Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı tarafından yapılacaktır. (AÖF Kayıt Sayfasına ulaşmak için tıklayınız)
ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme yolu ile Üniversitemize yerleştirilen adaylar, kayıtlarını 11 Ağustos 2017 – 16 Ağustos 2017 tarihleri arasında e- Devlet üzerinde e-Kayıt yolu ile yapabileceklerdir. e-Kayıt kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adayları, https://www.turkiye.gov.tr/adresinde ‘e-hizmetler’ bölümünde yer alan ve ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ başlığı altında bulunan ‘Üniversite E-Kayıt’ seçeneğini aracılığı ile kayıt işlemini gerçekleştirebileceklerdir.

                                                                

e- Kayıt yolu ile kaydını yaptıran adaylardan kayıtlar için herhangi bir belge talep edilmeyecektir.
  • e- Kayıt yapanların Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurarak tekrar kayıt yaptırmalarına gerek yoktur.
  • Öğrencilerimizin, e-kayıt işleminin ardından akademik takvimde belirtilen tarihlerde ders kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.
  • e-Devlet üzerinden kayıtlarını yapmayan veya yapamayan adayların kesin kayıt işlemleri 14 Ağustos 2017 ile 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı binasında yapılacaktır.
  • E- Kayıt yaptırmayıp, kayıtlarını Üniversitemiz kayıt merkezlerinde yaptıracak adaylardan, kayıt için mezuniyet belgesinin (Diploma veya yeni tarihli Geçici Mezuniyet belgesi) aslını ibraz etmeleri istenecektir. Bu belgenin onaylı bir sureti görevlilerce alınacak, belgenin aslı ilgiliye teslim edilecektir. Kayıt yaptıracağı program için sağlık raporu istenilen öğrenciler raporlarını kayıt esnasında teslim edeceklerdir.
  • Posta yolu ile  kayıt yapılmayacaktır. Belirtilen tarihlerde kaydını yaptırmayan öğrenci adayları herhangi bir hak iddia edemezler.
  • Üniversitemiz kayıt merkezinde kayıt yaptırmak isteyen adaylar için 14 Ağustos 2017 ile 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Erzurum Şehirlerarası Otobüs terminali ile Erzurum Havalimanından Üniversitemiz yerleşkesine Rektörlüğümüz tarafından araç servis hizmeti verilecektir.
  • Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 29 Aralık 2017 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır. (2016 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Klavuzu_Sayfa 7 / Madde 4)