Bilgi Rehberleri
Paylaş

ÜNİVERSİTE KAYITLARI

Ne Yapmalıyım?

Ücretler & Ödemeler

Y. Dil Muafiyet Sınavları

Sıkça Sorulan Sorular

İletişim

Lisans Tamamlama

Ek Yerleştirme

Özel Yetenek Sınavları

Uluslararası Öğrenciler

II. Üniversite ve    AçıköğretimBu kayıt bilgi rehberi üniversitemiz örgün (Gündüz ve II. Öğretim) önlisans ve lisans öğretim programlarına yerleştirilen öğrencilerin kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

Açıköğretim programlarına yerleştirilen öğrencilerin kayıt işlemleri Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı tarafından yapılacaktır. (AÖF Kayıt Sayfasına ulaşmak için tıklayınız)

ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme yolu ile Üniversitemize yerleştirilen adaylar, kayıtlarını 03 Eylül 2018 – 07 Eylül 2018 tarihleri arasında e- Devlet üzerinde e-Kayıt yolu ile yapabileceklerdir. e-Kayıt kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adayları,https://www.turkiye.gov.tr/adresinde ‘e-hizmetler’ bölümünde yer alan ve ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ başlığı altında bulunan ‘Üniversite E-Kayıt’ seçeneğini aracılığı ile kayıt işlemini gerçekleştirebileceklerdir.


                                                                          


e- Kayıt yolu ile kaydını yaptıran adaylardan kayıtlar için herhangi bir belge talep edilmeyecektir.

  • e- Kayıt yapanların Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurarak tekrar kayıt yaptırmalarına gerek yoktur.

  • Öğrencilerimizin, e-kayıt işleminin ardından akademik takvimde belirtilen tarihlerde ders kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

  • e-Devlet üzerinden kayıtlarını yapmayan veya yapamayan adayların kesin kayıt işlemleri yine aynı tarihler içerisinde (03 Eylül 2018 ile 07 Eylül 2018) Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı binasında yapılacaktır.

  • E- Kayıt yaptırmayıp, kayıtlarını Üniversitemiz kayıt merkezlerinde yaptıracak adaylardan, kayıt için mezuniyet belgesinin (Diploma veya yeni tarihli Geçici Mezuniyet belgesi) aslını ibraz etmeleri istenecektir. Bu belgenin onaylı bir sureti görevlilerce alınacak, belgenin aslı ilgiliye teslim edilecektir. Kayıt yaptıracağı program için sağlık raporu istenilen öğrenciler raporlarını kayıt esnasında teslim edeceklerdir.

  • Posta yolu ile  kayıt yapılmayacaktır. Belirtilen tarihlerde kaydını yaptırmayan öğrenci adayları herhangi bir hak iddia edemezler.

  • Üniversitemiz kayıt merkezinde kayıt yaptırmak isteyen adaylar için 03 Eylül 2018 ile 07 Eylül 2018 tarihleri arasında Erzurum Şehirlerarası Otobüs terminali ile Erzurum Havalimanından Üniversitemiz yerleşkesine Rektörlüğümüz tarafından araç servis hizmeti verilecektir.

  • Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır. (2018 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Klavuzu_Sayfa 7 / Madde 4)