Giyim Üretim Teknolojisi Programı

Yönetimden Mesaj

Sevgili Öğrenciler,

Giyim Üretim Teknolojisi Programının amacı, Tekstil ve Hazır Giyim sektörüne hizmet edecek düzeyde genel tekstil ve hazır giyim bilgilerine sahip, ara kademede görev yapacak nitelikli elemanlar yetiştirmektedir.

 Giyim Üretim Teknolojisi Programını tamamlayan öğrenciler hazır giyim- konfeksiyon sektöründe firmaların yönetim, üretim, planlama, pazarlama, tasarım gibi çeşitli departmanlarında yer alabilmektedirler. 2 yılı kapsayan eğitim sürecinde genel kültür derslerinin yanı sıra mesleki dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Bu sayede,öğrenciler tekstilin çeşitli alanlarıyla ilgili bilgilerle donanmış olarak mezun olmaktadırlar. Öğrenimleri süresince okudukları dersler, ödevler, tasarladıkları projeler, atölye, uygulama çalışmaları, bitirme projeleri ve 30 gün süreli sanayi stajı ile bir takım temel bilgi ve beceriler kazanmaktadırlar.

 Giyim Üretim Teknolojisi programında, almış oldukları eğitimle mezunlarımız sektörde yeteneklerini öğrendikleri bilgilerle birleştirip çeşitli departmanlar da görev alabilmektedirler.

                                                                                                                                              Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri Bölüm Başkanı
                                                                                                                                                              Doç. Dr. Arzu KAVAZ YÜKSEL