Hınıs Meslek Yüksekokulu

Yönetimden Mesaj

Sevgili öğrencilerim,


     Ülkemizin köklü eğitim kurumlarından biri olan Atatürk Üniversitesi’nin Hınıs Meslek Yüksekokulu internet sayfasına hoş geldiniz.


     Üniversitemizin Hınıs yerleşkesinde bulunan Yüksekokulumuz’da, 4 bölüm 5 aktif programla 500 öğrenci eğitim almakta olup, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından bu yıl ilkkez öğrenci alan Eczane Hizmetleri ile Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programlarına 2020-2021 eğitim-öğretim yılında gelecek olan  öğrenci alımının gerçekleşmesi durumunda mevcut öğrenci sayımız yaklaşık 600 olacaktır.


    Yüksekokulumuzun sahip olduğu fiziki imkânlar, güçlü akademik ve idari kadrosu, atölye ve laboratuvar altyapısı ile Hınıs Meslek Yüksekokulu’nun öğrencisi olma ayrıcalığına erişmiş olmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Aile sıcaklığını yaşayabileceğiniz çok doğru bir yerdesiniz.


    Okulumuzun en temel amacı, Üniversite, Sanayi,Eğitim ve Sağlık hizmet sektörleri ile işbirliği içinde çağdaş, sektörün ihtiyaç duyduğu ve mezun olunduğunda iş bulma kolaylığı olan ara elemanları yetiştirmektir. Bu anlamda sektördeki beklentiler doğrultusunda Meslek Yüksek Okulumuzdaki programların sayısını her yıl artırmayı planlamaktayız.


    Hınıs Meslek Yüksekokulu’nda sadece mesleki eğitim almayacaksınız. Bunun yanı sıra, kişisel gelişiminizi artıracak; evrensel değerleri de öğreneceksiniz. Böylece, mezun olduktan sonra ister meslek yaşamını ister Dikey Geçiş Sınavı ile daha ileri eğitimi seçin, Meslek Yüksekokulumuzun size kazandırdığı başarı ilkesi tüm yaşantınız boyunca en güçlü dayanağınız olacaktır.


                  Seçtiğiniz yol açık, yaşantınız anlamlı ve mesleğiniz başarı ile dolu olsun.                                                                           Doç. Dr. Serkan YILDIRIM


                                                                              Yüksekokul Müdürü

Haberler - Duyurular

DİĞER SAYFALAR

COVİD-19 İŞYERİ KORUNMA TEDBİRLERİ

Hınıs Meslek Yüksekokulu Organizasyon Şeması

Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açıköğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi