Hastane English Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

İş İmkanları

Dünyanın her yerinde, hem kamu sektöründe hem de özel sektörde günümüzün gerektirdiği E-Ticaret, E-Devlet, E-Firma, Ağ-Internet, Web sitesi tasarlama, işletme otomasyonu içim yazılım ve donanım ihalelerini gerçekleştirme gibi her an karşılaştığımız bilişim ihtiyaçlarını karşılayacak uzmanlara son derece gereksinim vardır.

Özellikle işletme ortamında bu bilişim sistemlerinin kurulmasından işletilmesine, bakımından sürdürülebilirliklerinin sağlanmasına kadar bir çok aşamada hem işletme ortamını yakinen tanıyan hem de bilişim konusunda uzmanlığa sahip yönetici adaylarının iş bulma imkanı yüksektir.

Yurt içi ve dışında çok önemli holding ve firmaların CIO (Chief of Information Officer) veya IT Director gibi bilgi teknolojileri yöneticilerinin başarıları doğrudan şirketlerinin başarısını etkilemekte ve bu mesleğin popülerliğini artırmaktadırlar. Bundan dolayı “Bilişim Uzmanı İşletme Yöneticisi” olarak mezun olan YBS öğrencileri iş dünyasında özellikle aranır hale gelmiştir.

Son yıllarda kamu sektöründeki E-Devlet alanındaki atılımlar ve gelişmeler, devleti klasik yönetim ve klasik memur anlayışından uzaklaştıramaya başlatarak, memuriyet alanında bilişim yöneticisi ve bilişim uzmanı anlayışına yaklaştırmıştır. Artık buralarda halk eğitim kursu sertifikalı bilgisayar işletmeni değil fakülte mezunu bilişim uzmanları aranmaktadır. Bu konuda yeterli duyarlılık ve farkındalık oluşturulursa birkaç yıl içerisinde bilişim mezunlarının iş bulma imkanları katlanarak artmaya devam edecektir.