Klinik Öncesi Bilimler Bölümü

Hakkında


Bölümümüzdeki anabilim dalı başkanlıkları ve faaliyetleri;
  • Veterinerlik Farmakoloji ve Toksikolojisi  Anabilim Dalı Başkanlığı   : İki Doçent ve bir Araştırma Görevlisi akademik kadrosu ile hizmet vermekte olan bu anabilim dalı başkanlığında  lisans dersleri yürütülmekte ve  bilimsel araştırmalar yapılmaktadır. Anabilim dalı alanında laboratuvar tanı hizmetleri verilmektedir.
  •  Veterinerlik Mikrobiyolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı    : Bir Doçent ve iki Doktor Öğretim Üyesi  akademik kadrosu ile hizmet vermekte olan bu   anabilim dalı başkanlığında  lisans  ve yüksek lisans dersleri yürütülmekte ve  bilimsel araştırmalar yapılmaktadır. Anabilim dalı alanında laboratuvar tanı hizmetleri verilmektedir.
  • Veterinerlik Parazitolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı    : Üç profesör ve iki Araştırma Görevlisi akademik kadrosu ile hizmet vermekte olan bu anabilim dalı başkanlığında  lisans  ve yüksek lisans dersleri yürütülmekte ve  bilimsel araştırmalar yapılmaktadır. Anabilim dalı alanında laboratuvar tanı hizmetleri verilmektedir
  • Veterinerlik Patolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı    : İki Profesör ,üç Doçent, bir Doktor Öğretim Üyesi ve bir Araştırma Görevlisi akademik kadrosu ile hizmet vermekte olan bu anabilim dalı başkanlığında  lisans,    yüksek lisans ve doktora dersleri yürütülmekte ve  bilimsel araştırmalar yapılmaktadır. Anabilim dalı alanında laboratuvar tanı hizmetleri verilmektedir
  • Veterinerlik Virolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı   İki Doçent ve bir Araştırma Görevlisi akademik kadrosu ile hizmet vermekte olan bu anabilim dalı başkanlığında  lisans dersleri yürütülmekte ve  bilimsel araştırmalar yapılmaktadır. Anabilim dalı alanında laboratuvar tanı hizmetleri verilmektedir.