BAUM Portal Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar

Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi

Kulak Burun Boğaz A.D

KULAK BURUN BOĞAZ A.D


Prof.Dr. Enver ALTAŞ

AKADEMİK KADRO

Prof Dr. Enver ALTAŞ
Prof.Dr. Bülent AKTAN
Prof.Dr.Harun ÜÇÜNCÜ
Doç.Dr.Özgür YÖRÜK

Dr. Günay KOZAN
Dr. Olgun TOPAL
Dr. Buket ÖZEL BİNGÖL
Dr.Recai MAZLUMOĞLU
Dr. Kubra TOPAL
Dr. Nihal EFE
Dr. Fatih ÖNER
Dr.Oğuz Kaan ÖNDER
Dr. Ayhan KARS
Dr. Berrin AYDIN
Dr. Furkan ŞENGÖZ
Dr.Fatma ATALAY

Kliniğimiz 1966 yılından beri eğitim ve sağlık hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Yataklı servisimiz Yakutiye Araştırma Hastanesi’nin yeni bloğunun 8. katında, polikliniğimiz ise poliklinik bloğunun zemin katındadır. Ameliyathanemiz eski bloğun 2. katındadır.

Poliklinikte konsültan öğretim üyeleri nezaretinde araştırma görevlilerinin çalıştığı 2 muayene odasında ve öğretim üyeleri için ayrılan 3 muayene odasında yılda yaklaşık 24000 hasta sağlık hizmeti alır. Poliklinikte hastaların tanı ve tedavisinde mikroskop, rinomanometri, fleksibl ve rijit endoskopik muayeneler gibi tanı araçları kullanılmaktadır. Odyoloji bölümümüzde; BERA, otoaküstik emisyon, odyometri, timpanometri yapılmaktadır.

Kliniğimizde yapılan lokal ameliyatların ve genel ameliyatların toplam sayısı yılda ortalama 1400 civarındadır. Yılda yaklaşık olarak 1800 kadar hasta da serviste yatırılarak tedavi edilmektedir.

Kliniğimizde yapılan ameliyatlar;

Kulak ameliyatları; stapedetomi, kronik otit cerrahisi,  fasial sinir cerrahisi, kulak anomalileri cerrahisi.

Baş boyun tümörleri; oral kavite, farinks, larinks ve tükrük bezi kanser  ameliyatları.

Burun ve sinüs cerrahisi; endoskopik sinüs cerrahisi, burun estetik ve fonksiyonel  cerrahisi,   horlama ve obstrüktif sleep apne ameliyatları, tümör cerrahisi.

Maksillofasial travma cerrahisi.

Bölümde Cuma günleri öğleden sonra tüm öğretim üyelerinin katılımı ile ilginç vakaların tartışıldığı, makale ve seminerlerin sunulduğu eğitim toplantısı yapılır. Bu eğitim programı, eylül ayında başlar ve haziran ayına kadar sürer.

Her perşembe sabah 08:00’ da medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi ve bölümümüzden hekimlerimizin katıldığı konsey yapılmaktadır.