Muhasebe ve Vergi Bölümü

Yönetimden Mesaj

Sevgili Arkadaşlar,
 Öğrenci ve öğrenme odaklı bir yönetim anlayışı içinde olan ATATÜRK  Üniversitesi bünyesinde yer alan Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programımız ön lisans eğitime dayalı olup, sizlerin muhasebe ve vergi alanında uzmanlaşmasının yanı sıra akademik eğitimlerinizin lisans seviyesine ulaşmasını amaçlamaktadır.
 Bölümümüz mezunu arkadaşlarımız mesleki değerlere sahip, muhasebeye dair sorumlulukları kavrayacak ve üstlenecek seviyede olmanın yanı sıra muhasebe ve vergi kavramlarına yönelik etik ve ahlaki kuralların bilincindedir. Mezunlarımız özel sektör ve kamu sektörde görev alabilmekte, gerekli şartları sağlamaları halinde kendileri adına iş yeri açabilmektedir. Ön lisans eğitiminin ardından Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi bünyesinde Dikey Geçiş Sınavı’na giren öğrencilerimiz lisans eğitimlerini tamamlayabilmekte, ardından staj eğitimi ve ilgili alan sınavlarını tamamlamalarıyla beraber Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanına sahip olabilmektedir. Atatürk Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi işletme, iktisat, sosyal hizmetler gibi ön lisans mezunlarımızın sınavsız olarak, lisans tamamlama imkanları vardır.  Bölümümüz öğrencileri Örgün öğretime devam ederken, eş zamanlı olarak Açık Öğretim Fakültesinde başka bir ön lisans veya lisans programına devam edebilmektedirler.
 Alanında uzman, tecrübeli, özverili ve öğrenciyi merkezine alan akademik ve idari personelimiz adına siz öğrenci arkadaşlarımızı aramızda görmekten memnuniyet duyacağımızı belirtirim. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı mezunu arkadaşlarımızın ise başarılı bir meslek hayatına sahip olacaklarına olan inancımızla kendilerine mutluluklar dilerim.

DİĞER SAYFALAR