Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü

Yönetimden Mesaj

Sevgili Öğrenciler,

Gelişmiş ülkelerde çalışanların çalışma alanları ile ilgili sorunları, özel sigortalar tarafından denetlenip çözülürken, ülkemizde bu hizmetler, sadece hastalık ve kaza ortaya çıktığında devreye giren, devletin SGK sigorta sistemi ile çözülmektedir. Yani ülkemizde, çalışanın sağlığının korunması ve geliştirilmesiyle ilgili hizmetler belli bir kurum tarafından maalesef yapılamamaktadır. Yasal olarak ülkemiz çalışanlarının % 62 sini oluşturan küçük sanayi çalışanlarının sağlık hizmetlerinin nasıl çözüleceği henüz belli değildir ve tam çözümlenememiştir. Dolayısıyla bu alanda iyi eğitime sahip hizmet verecek personel ihtiyacı bulunmaktadır.

Ülke ekonomisinin güçlü olması açısından çalışanların sağlığı büyük önem taşımaktadır. Narman Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünde çalışanlar için hangi sorunlar yaşanabileceğini bilen, uluslararası standartlara göre sorunu çözebilen öğrenciler yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) ; çalışanların iş kazaları ve meslek hastalıklarından korunmalarına dair yapılan bilimsel çalışma olduğu için sizler aynı zamanda çalışanların sigortası olacaksınız.

Ben ve değerli çalışma arkadaşlarım, bu alanda teorik olarak edinilen bilgileri sahaya yansıtmak ve bu alanda gerçek başarıyı yakalamak için karmaşığı değil basiti, her şeyi değil gerekeni öğreterek başarıya en doğru yoldan yürütmeye kararlıyız.

Unutmayın ki yeni fikirler düşünen, iyi gözlemleyen ve meraklı olan beyinler tarafından ortaya çıkarılmıştır.

Bizim heyecanımızı paylaşan, yeniyi ve doğruyu öğrenme azmi ile kimsenin göremediğini gören, kimsenin bilemediğini bilen yeni nesil İSG profesyonelleri yetiştirmek dileğiyle…

Öğr.Gör.Mükerrem YILMAZ

Bölüm Başkan V.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açıköğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi