Fen Fakültesi

Yönetimden Mesaj

Daha önce Fen-Edebiyat Fakültesi olarak hizmet veren kurumumuz, 17 Eylül 2008 tarihinde Bakanlık Kurulu kararıyla Fen Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi’ne dönüştürülmüştür. Toplam 6 bölümden oluşan Fen Fakültemiz, mevcut alt yapısını ve öğretim elemanlarının deneyimlerini ve uzmanlık alanlarını da dikkate alarak, yerel, ulusal ve uluslararası ihtiyaçların gerektirdiği anlamda eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini yürütmektedir. Araştırma alanları olarak, organik sentez, biyoteknoloji, gen teknolojisi, enerji transferi, Nano Aygıt Üretim ve Karakterizasyon, X-Işını Flöresans Spektroskopisi, Astrofizik, Nanoteknoloji vb. gibi konularda yoğunlaşmaktadır.


Bilimin tarihi süreç içinde fikirlerin ve deneyimlerin birbirine eklenmesiyle ve gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde karşılıklı etkileşimle gelişebileceğinin bilinci içinde, ulusal ve uluslararası düzeyde proje, seminer, kongre vb. bilimsel faaliyetleri sürekli desteklemek ve uygulamak en önemli hedeflerimiz arasındadır. Bugüne kadar fakültemiz ulusal ve uluslararası düzeyde birçok bilimsel faaliyete imza atmış, bundan sonra da bu aktivitelerini artırarak yoluna devam edecektir.


 Fakültemiz akademik yapılanmasını tamamlamış ve ülkemizin en köklü fakültelerinden biri olarak; Astronomi ve Astrofizik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümleri ile 146 akademik eleman, 42 idari personel ve 1044 lisans ile 169 yüksek lisans, 130 doktora yapan öğrenci potansiyeli ile bilim hayatımıza ve yükseköğrenime çok önemli katkılar yapmaktadır. Bugüne kadar binlerce Bilim İnsanı yetiştiren fakültemiz, Türkiye’nin her yerinden eğitim vermek üzere öğrencileri beklemektedir. Dünya standartlarında araştırma laboratuvarlarına ve cihazlara sahip olan, laboratuvar uygulamaları, doğada yerinde inceleme, multimedya donanımlı görsel-işitsel araç-gereçlerden azami ölçüde yararlanılan fakültemizde öğretim görmek bir ayrıcalıktır.


Web sayfamızda Fakültemiz ile ilgili, merak ettiğiniz, pek çok bilgiyi bulacağınız ümidiyle, ziyaretiniz için teşekkür ederim.

DİĞER SAYFALAR

BAĞLANTILAR

Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi