Hastane English Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

e-Kartlar Merkez Müdürlüğü

Okul Servisleri HGS Başvurusu

Okul Servis Araçları HGS başvurularıyla ilgili duyuru.

http://atahgs.atauni.edu.tr/portal/kullanici/ adresine girildikten sonra Üniversitemize ait portala yönlendirileceksiniz.

- HGS sisteminde daha önce kaydınız varsa TC kimlik numarası ve şifrenizi girmeniz istenecektir.
- Hiç kaydınız yoksa yeni kayıt işlemi yapılacaktır.
- Kaydınız var fakat şifrenizi unuttuysanız şifremi unuttum işlemlerini takip ederek sözleşme sayfasına yönlendirileceksiniz.
- Yeni Kayıt butonuna tıklayarak sözleşme sayfasındaki bilgileri doğru olarak doldurduktan sonra ("Başvuranın Konumu"ndan "Okul Servisi" seçeneği seçilecek), alttaki sözleşmeyi onaylıyorum butonunu tıklayarak kayıt işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Açılan kayıt sayfasında çıktı almak için çıktı al butonuyla işleminiz tamamlanmış olacaktır.
- Okul servislerine HGS Etiketleri yıllık vizeli olarak, kampüs ve lojman kısımları girişleri için ayrı veya birlikte verilir.
- HGS talep edilen araçların Üniversite kampüsüne hzimet ediyor olması gerekmektedir.
- Aracın ticari faliyette kullanılan Ticari araç olması ve Minibüs türünde olması gerekmektedir.
- HGS etiketi dönemlik bedelleri kampüs veya lojman için 50 TL, kampüs ve lojman için birlikte alınması halinde 100 TL dir.
- Ücreti yatırılmış olan yanlış ve eksik başvurularda ücret iadesi yapılmaz.
- Ücret, HGS etiketi yapıştırılacağı anda HGS Ücret alma Kiosklarından tahsil edilir. Kiosk`lar para üstü veremediğinden bedelin kağıt para olarak getirilmesi gerekmektedir.

Başvurularda aşağıdaki belgelerin, belirtilen sırada, aslı veya fotokopilerinin verilmesi zorunludur.

1. Yukarıda belirtilen adresten bilgileri girilecek araca ait sözleşmenin sistem üzerinden onaylanmış ve her sayfası imzalı çıktısı (aslı),
2. Sözleşmede başvurusu yapılan araca ait ruhsatın fotokopisi (Plaka, araç sahibi, şase numarası, marka, model ve kullanım şekli okunaklı olmalı)
3. Araç sahibinin Kimlik Fotokopisi
4. Araç sahibi tarafından hazırlanmış, aracın Kampüs, Lojman veya Kampüs+Lojman girişlerinden hangisine, ne amaçla talep edildiğini belirtir dilekçe (E-KARTLAR MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE).