Bilgi Rehberleri

Pedagojik Formasyon Sertifika Eğitimi

BAŞVURU

BAŞVURU İŞLEMLERİNİ

OBS'de kullanıcı kaydı olan adaylar Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)'ne giriş yaparak,

 OBS'de kullanıcı kaydı olmayan adaylar ise "OBS hesabınız yok mu? Hemen Kaydolunlinki aracılığı ile kullanıcı adı ve şifresi alıp, OBS'ye giriş yaparak BAŞVURU İŞLEMLERİ & KAYIT BAŞVURULARI linki ile açılan sayfada yer alan PEDAGOJİK FORMASYON BAŞVURU başlığı aracılığı ile gerçekleştirebilirler.

HEMEN KAYDOL YARDIM KILAVUZU
BAŞVURU YARDIM KILAVUZU  
  • Üniversitemiz ilgili programlarına devam etmekte olan son sınıf ve üçüncü sınıf  ( Akademik dönemi 5. 6. 7. ve 8.  Yarıyıl olanlar) öğrencilerinin ön kayıt işlemleri Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılacaktır.

  • Üniversitemize tahsis edilen kontenjanların % 75’i halen son sınıfta ve üçüncü sınıfta ( Akademik  dönemi 5. 6. 7. ve 8. Yarıyıl olanlar) kayıtlı olan öğrencilerimize,  %25’i ise Üniversitelerin son sınıf (Akademik dönemi 7. ve 8. Yarıyıl olanlar) öğrencileri ile mezunlara ayrılmıştır.

  • Başvurular ilgili tarihler arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (http://obs.atauni.edu.tr) adresinden giriş yapılarak “BAŞVURU İŞLEMLERİ” başlığı altında yer alan “KAYIT BAŞVURULARI” linki aracılığı ile alınacaktır.

  • Öğrenci Bilgi Sisteminde daha önceden kullanıcı kaydı bulunmayan adayların, öncelikle Öğrenci Bilgi Sistemi (http://obs.atauni.edu.tr) sayfasında yer alan “Hemen Kaydolun” linki aracılığı ile kullanıcı adı ve şifresi almaları gerekmektedir.

  • Öğrenci Bilgi Sisteminde ön kayıt işlemini tamamlayan adayların, Ön Kayıt Çıktı Formu ile birlikte üniversitemiz merkez kampüsünde yer alan Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekanlık binası Pedagojik Formasyon Kayıt Bürosuna şahsen başvurarak kayıt formunu onaylatmaları gerekmektedir. Kayıt  Formunu onaylatmayan aday öğrenciler değerlendirmeye alınmayacaktır.

  • Öğrenci Bilgi Sisteminde başvuru ile ilgili yaşanabilecek problemlerin çözümü için otomasyon@atauni.edu.tr adresine mail gönderilebilir veya Öğrenci Bilgi Sisteminde yer alan YARDIM menüsünden talep oluşturulabilir.