Hastane English Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

Bilgi Rehberleri

Başvuru

BAŞVURU İŞLEMLERİNİ

OBS'de kullanıcı kaydı olan adaylar Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)'ne giriş yaparak,

 OBS'de kullanıcı kaydı olmayan adaylar ise "OBS hesabınız yok mu? Hemen Kaydolunlinki aracılığı ile kullanıcı adı ve şifresi alıp, OBS'ye giriş yaparak BAŞVURU İŞLEMLERİ & KAYIT BAŞVURULARI linki ile açılan sayfada yer alan PEDAGOJİK FORMASYON BAŞVURU başlığı aracılığı ile gerçekleştirebilirler.

HEMEN KAYDOL YARDIM KILAVUZUBAŞVURU YARDIM KILAVUZU  

Üniversitemiz ilgili programlarına devam etmekte olan son sınıf (Akademik dönemi 7. veya 8. yarıyıl olanlar) öğrencilerinin ön kayıt işlemleri Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılacaktır.

Üniversitemize tahsis edilen kontenjanların %75’i halen son sınıfta (Akademik dönemi 7. veya 8. Yarıyıl olanlar)   kayıtlı olan öğrencilerimize, %25’i ise mezun ve diğer Üniversitelerin son sınıf (Akademik dönemi 7. veya 8. Yarıyıl olanlar)  öğrencilerine ayrılmıştır.

Başvurular ilgili tarihler arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (http://obs.atauni.edu.tr) adresinden giriş yapılarak "BAŞVURU İŞLEMLERİ" başlığı altında yer alan "KAYIT BAŞVURULARI" linki aracılığı ile alınacaktır.

Öğrenci Bilgi Sisteminde daha önceden kullanıcı kaydı bulunmayan adayların, öncelikle Öğrenci Bilgi Sistemi (http://obs.atauni.edu.tr) sayfasında yer alan "Hemen Kaydolun" linki aracılığı ile kullanıcı adı ve şifresi almaları gerekmektedir.

Öğrenci Bilgi Sisteminde ön kayıt işlemini tamamlayan adayların, Ön Kayıt Çıktı Formu ile birlikte Üniversitemiz merkez kampüsünde yer alan Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekanlık binası Pedagojik Formasyon Kayıt Bürosuna şahsen başvurarak kayıt formunu onaylatmaları gerekmektedir. Kayıt Formunu onaylatmayan aday öğrenciler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Öğrenci Bilgi Sisteminde başvuru ile ilgili yaşanabilecek problemlerin çözümü için Öğrenci Bilgi Sisteminde yer alan YARDIM menüsünden talep oluşturabilirsiniz.