Atatürk Üniversitesi

BARINMA

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren yurtlarımız, üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimizin genel barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Özel, yarı özel ve genel olmak üzere üç farklı şekilde oluşturulan odalarda her öğrencimize ait yatak, elbise dolabı, çalışma masası, kitaplık ve ayakkabılık bulunmaktadır.

Kantin, merkezi sistem tv yayını, internet ağ erişimi ve ücretsiz çamaşırhane hizmetlerinin verildiği yurtlarımızda, giriş-çıkışlar hgs kart- parmak izi güvenlik taraması sistemleriyle yapılmaktadır.Yurtlarımızda kalan yaklaşık 26 bin öğrencimizin, dersleri dışında kalan serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenmekte, iller ve yurtlar arası çeşitli dallarda yarışma ve turnuvalar yapılmaktadır.Ayrıca yeni kayıt yaptıran öğrencilerimize psiko-sosyal destek servislerimiz tarafından koruyucu ruh sağlığı hizmeti verilmekte ve bağlamda bir takım uyum programları yurt müdürlüklerince düzenlenmektedir.        

 
 Daha ayrıntılı bilgi için: https://kygm.gsb.gov.tr/
  
*Bütün bunların yanı sıra il merkezinde ve diğer tüm ilçelerde devlet kurumlarının/özel sektörün işlettiği çok sayıda özel yurt ve pansiyon bulunmaktadır. 
Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi