Atatürk Üniversitesi

KÜTÜPHANEAtatürk Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi, kullanıcıların bilgi kaynağı ihtiyacını; çalışma salonu (Ek bina) ise ders çalışma ihtiyacını karşılamaktadır.

Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi koleksiyonunda 204.528 adet basılı kitap, 210.000 e- kitap, 4458 adet basılı dergi (tür olarak), 1.500.000’den fazla veritabanı ortamında bulunan e- tez, 1970-2013 yılları arası basılı ulusal ve yerel gazete koleksiyonu bulunmaktadır. Kullanıcılarımız kütüphanedeki bilgisayarlar ve ya kendi bilgisayarlarından, kütüphane web sayfamızı kullanarak online veritabanlarından yararlanmaları, e- dergilere, e- kitaplara, e- tezlere vb. ulaşmaları; ayrıca kütüphanemiz kataloğunu taramaları ve ödünç verme işlemlerini takip etmeleri mümkündür.
 Kütüphanemizde öğretim elemanları ve diğer personel için 5 kitap 30 gün; doktora öğrencileri için 5 kitap 30 gün, yüksek lisans öğrencileri için 5 kitap 21 gün, lisans ve ön lisans öğrencileri için ise 3 kitap 15 gün süre ile ödünç verilmektedir.

Öğretim elemanları için merkez kütüphanede bulunmayan bilgi kaynakları, “Kütüphaneler Arası İşbirliği Servisi” tarafından yurtiçinde bulunan diğer kütüphanelerden ödünç olarak sağlanır.

Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi Web Sayfası