Bilgi Rehberleri

Pedagojik Formasyon Sertifika Eğitimi

PEDAGOJİK FORMASYON SERTİFİKA EĞİTİMİ (11.GRUP)

2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Pedagojik Formasyon Sertifika Programı (11. Grup) “Yerleştirme Sonuç İlanı” 23.10.2019 tarihine ertelenmiştir.

Başvuru

Takvim

Değerlendirme

Ücretler

Kayıt

Ders & Sınavlar

Tekrar Öğrenciler 


İş Birlikleri

Pedagojik  Formasyon Eğitimi Sertifika Programının yürütme süreci ile ilgili  olarak Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından yapılacak  güncel duyurulara ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

2019-2020 Eğitim Öğretim Güz yarıyılı itibariyle açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı ile ilgili tüm iş ve işlemler bu sayfada yer alan bilgilere bağlı olarak gerçekleştirilecektir.

I. Dönem ve II. Dönem dersleri fakültemizde örgün eğitimle (yüz yüze) yürütülecektir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 18.11.2015 tarihli toplantısında alınan karar doğrultusunda Üniversitemiz Kazım Karabekir Eğitim Fakültesinde açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için toplam 960 kontenjan tahsis edilmiştir.

Bu kontenjanların % 75’ine tekabül eden 720’si Üniversitemiz son sınıf ve üçüncü sınıf öğrencileri (Akademik dönemi 5. 6. 7. ve 8. yarıyıl olanlar) için, % 25’ine tekabül eden 240’ı ise diğer üniversitelerin son sınıf öğrencileri (Akademik  dönemi 7. ve 8. yarıyıl olanlar) ile mezun öğrencilere tahsis edilmiştir.

Konu ile ilgili başvurulabilecek kaynaklar  

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul ve Esaslar
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı ile İlgili 12.11.2015 tarih ve 61559 sayılı yazısı
Pedagojik Formasyon Programı ile ilgili Sık Sorulan Sorular
Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları
Üniversitemiz Bünyesinde Yürütülecek Olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Alanları
Atatürk Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Yönergesi