İnşaat Mühendisliği

BÖLÜM BAŞKANININ MESAJI

İnşaat mühendisliği kurucu mühendislik alanlarının başında gelir. İnşaat mühendisliği geniş bir alanı kapsadığından çeşitli dallarda uzmanlaşma gereği duyulmaktadır. Bu alanların başlıcaları, yapı mühendisliği, temel mühendisliği, su mühendisliği, malzeme bilimi, ulaşım vb. konulardır. Uzmanlık ve çalışma alanı ne olursa olsun inşaat mühendisi kuracağı yapının dayanıklılığını sağlamakla yükümlüdür.

 

Bilişim teknolojileri bizlere her gün yeni ufuklar ve imkanlar sunarken biz akademisyenler de üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmaya çalışmaktayız. Bu bağlamda, bölüm elemanlarımız araştırma faaliyetlerini yayınladıkları makaleler, katıldıkları konferanslar ve desteklenen projeleri ile günbegün artırmaktadırlar. Ayrıca, bölümümüz bünyesinde yapılan zemin etüdü, yapı güvenliği ve malzeme özellikleri tespiti konularında şehir ve bölgemize  hizmet verilmektedir.

 

Bölümümüzü seçtiğiniz için siz sevgili öğrencilerimizi tekrar kutlar; tüm öğretim üyelerimiz ve personelimiz adına devam eden öğretim yılının başarılarla, sağlık ve mutluluk dolu yeni bir mezuniyete bağlanmasını temenni ederim.

İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanlığı