Atatürk Üniversitesi

EPDAD EKİBİNDEN REKTÖR ÇOMAKLI’YA ZİYARET

Öğretmenlik mesleğinin eğitim sürecinde fiziki şartlar, eğitim olanakları, kaynakların etkin kullanımı, araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile idari ve akademik personel yeterliliği gibi parametreler üzerinden incelenen ve daha önce 7 programı akredite edilen Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesinde; Türk Dili Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Almanca Öğretmenliği ve Tarih Öğretmenliği programları da akredite olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda söz konusu programların akredite çalışmalarını yerinde incelemek için Atatürk Üniversitesine gelen Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) ekibi, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti.

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Şimşek’in refakat ettiği EPDAD yöneticileri, Eğitim Fakültesindeki akreditasyon çalışmalarının başarılı bir şekilde devam ettiğini belirterek, son yıllarda Atatürk Üniversitesindeki tüm fakültelerde başlatılan akredite hamlesinin takdire şayan olduğunu ifade ettiler.

Fakültelerin ve programların ulusal ve uluslararası standartlardaki dış bağımsız kuruluşlar tarafından tescil edilmesinin önemli olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı ise, eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerin mesleki bilgi ve beceriye sahip, donanımlı bir şekilde mezun olacağını ve akreditasyon belgesi ile bu eğitimin güvence altına alınacağını söyledi.

Atatürk Üniversitesinde her fakülte, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında olduğu gibi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesinde de eğitim-öğretimin ulusal ve uluslararası standartlarda verildiğini belirten Rektör Çomaklı, üniversitenin bu yolda emin adımlarla büyümeye ve güçlenmeye devam edeceğini vurguladı.

KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRLÜĞÜ – 20.03.2023
Paylaş Paylaş Paylaş
Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi