İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

FAKÜLTE KÜTÜPHANEMİZ YORDAM KATALOG TARAMA PROGRAMINA EKLENDİ

Fakülte Kütüphanemiz, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iş birliği içerisinde üniversitemiz kütüphanelerinde kullanılan Yordam Katalog Tarama Programına eklenmiştir. 

Fakülte kütüphanemizde yer alan "Ödünç Verme"  birimine gelerek kütüphanemizden yararlanabilirsiniz. 
Kütüphanemizde öğretim elemanları ve diğer personel için 5 kitap 30 gün; doktora öğrencileri için 5 kitap 30 gün, yüksek lisans öğrencileri için 5 kitap 21 gün, lisans ve ön lisans öğrencileri için ise 3 kitap 15 gün süre ile ödünç verilmektedir.

KATALOG TARAMA

1.adım:  Kullanıcılarımız kütüphanede tarama terminaline gelerek ‘’Yordam BT’’ katalog tarama sayfasından "Kütüphane"yi ve "İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kütüphanesi" ni seçip diledikleri eserlerin aramasını yaparlar. Kullanıcı, LC sınıflama sistemine göre kataloglanmış olan kitabın yer numarasını bulup not eder.

2.adım: Kütüphanemizde ilgili raflardan yer numarasına bakılır ve esere ulaşılır. Bilgi kaynağına ulaşılamadığı takdirde yetkili personelimiz yardımcı olacaktır.

3.adım: Eseri ödünç almak için ödünç verme birimine giderek öğrenci / personel kartıyla birlikte eseri ödünç alabilir.

NOT: Gecikmiş olan her bir eser başına  otomasyon sistemi tarafından günün şartlarına göre belirlenmiş olan günlük para cezası uygulanmaktadır. 

Herhangi sorun ve / ve ya sorunlarınız için 

iibf@atauni.edu.tr veya 2064'ü arayabilirsiniz.


Paylaş Paylaş Paylaş