Ziraat Fakültesi

FAKÜLTEMİZ TARAFINDAN DÜZENLENEN TARIM ÖĞRETİMİNİN 174. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA TÖRENİ

Tarım Öğretiminin 174. Yıl Dönümü, Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleştirilen törenle kutlandı.

Programa, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezai ERCİŞLİ, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet ÇELİK, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet KILIÇ, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan DEMİR, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Zir. Müh. Osman AKAR, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum Koordinatörü Zir. Y. Müh. Atilla ÖZLÜ, Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Şerafettin ÇAKAL, Ziraat Fakülteleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği Başkanı (ZİDEK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan SÖYLEMEZOĞLU, Ziraat Mühendisleri Odası Erzurum Şube Başkanı Doç. Dr. Okan DEMİR, akademisyenler, çiftçiler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından 2019 yılında profesör, doçent ve doktora unvanı alan öğretim üye ve elemanlarına belgeleri verilerek akademik giysileri giydirildi. Daha sonra ise meslekte 30 yılını tamamlayan öğretim üyelerine ve Erzurum’da gerçekleştirdikleri tarımsal faaliyetleriyle tarım camiasına örnek olan çiftçilere plaketleri verildi.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet ÇELİK ise Ziraat Fakülteleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği Başkanı (ZİDEK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan SÖYLEMEZOĞLU’na programa katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Paylaş Paylaş Paylaş