Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi

GENÇLER ŞAİRLERİYLE BULUŞUYOR

Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi tarafından yürütülen “Gençler Şairleriyle Buluşuyor” projesi kapsamında şiir şöleni düzenlendi.

Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa, Kaymakam Şenol TURAN, Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslan GÜLCÜ, Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Dr. Mehmet DOĞAN, Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi Başkanı Şair ve Yazar Hanefi İSPİRLİ, Şair ve Yazar Talat ÜLKER, Elif Ezgi YURTSEVER, Fatma Nur TİRYAKİ, Feride Nursen ÇİFTÇİ, İslâm İSPİRLİ, Mehmet VURAL, Muhammet İKBAL ÇİFTÇİ, Muhammet Tahir CAN ve Zeliha TANBAĞA katıldı.

Atatürk Üniversitesi Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Yer Bilimleri Fakültesi, Oltu Meslek Yüksekokulu ve orta öğretim öğrencilerinin de katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasından sonra. Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi Başkanı Hanefi İSPİRLİ’nin açılış konuşmaları ve Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Dr. Mehmet DOĞAN’ın selamlama konuşmalarıyla başladı. Daha sonra, programa katılan şairler, şiirlerini okuyarak programa renk kattılar. Şiirlerin temasına uygun görüntüler ve fon müziği eşliğinde okunan şiirlerle programa devam edildi.

Tüm katılımcılara plaket takdiminden sonra şölen sona erdi.