Bilgisayar Teknolojileri Bölümü

Tanıtım

HAKKINDA

          Bilgisayar Programcılığı Programı dünyada hızlı gelişmeye paralel olarak ihtiyaç duyulan nitelikli elemanlar yetiştirmeyi, bölgeye hizmet sunmayı amaçlar. Program özellikle donanım bilgilerinin yanı sıra yazılım bilgilerine yer verir; buna bağlı olarak programlama dilleri, veri tabanı yönetim sistemleri, işletim sistemleri, internet uygulamaları vb. programlama tekniklerini içeren dersleri kapsar.
Mezunlarımız kamu ve özel sektör bilgi işlem merkezleri yanı sıra bilgisayar şirketlerinde bilgisayar programcısı, bilgisayar teknikeri olarak çalışırlar.
          Mezunlar; çeşitli sektörlerde, orta ve küçük ölçekli kuruluşlarda, Bilgisayar Programcısı, Sistem Destek Elemanı, Bilgisayar Eğitmeni, Yazılım Uzmanı, Uygulama Programcısı, Ağ Sorumlusu, Analist Programcı, Teknik Danışman, Web Tasarımcısı, İnternet Programcısı, Yazılım Koordinatörü, Proje Müdürü olarak iş imkanı bulabilmektedirler.
          Bu programdan dikey geçiş yapılabilecek lisans programları; Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgi Teknolojileri, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar-Enformatik, Fizik, İstatistik, Matematik-Bilgisayar gibi bilgisayar bölümleri ile uzay, yazılım ve meteoroloji gibi mühendislik programlarıdır.
Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açıköğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi