Horasan Meslek Yüksekokulu

Tanıtım

HORASAN`A ULAŞIM
Horasan; Erzurum, Kars ve Ağrı yol kavşakları üzerine kurulmuş bir ilçe olaması bakımından ulaşım yönünden herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Türkiyen`nin her yerine  seferler düzenleyen otobüs firmaları sayesinde ulaşım daha rahat sağlanmaktadır. Bunun dışında İran , Azerbeycan ve Nahcıvan`a otobüs seferleri bulunmaktadır.

Horasan`a gelmenin bir başka altarnatif yolu da demir yollarıdır. Horasan`dan, Haydarpaşa-Kars demir yolu güzergahı geçmektedir. Bu hat üzerinde iki adet exspres çalışmaktadır. Haydarpaşa-Kars hattında Doğu Ekspres ve Ankara-Kars hattında da Erzurum Ekspres trenleri haftanın hergünü çift yönlü çalışmaktadır. Her iki ekspreste de pulman,kuşetli ve örtülü kuşetli seçenekleri ile yolculuğu dahada kolaylaştırmaktadır.
 
Ayrıca Horasan`a ulaşmanın bir başka yoluda Hava yoludur. Erzurum Havalimanına 40 dk ve Kars Havalimanına da 1 saat mesafede olan Horasan`a bu illerden kara yolu ile kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Erzurum Hava limanına İstanbul`dan, İzmir`den,Ankara`dan ve Antalya`dan direkt uçuş seferleri çift yönlü olarak çeşitli firmalar tarafından sağlanmaktadır.

İlçemiz ; Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı,Van ve Erzurum illerinde hizmet vermekte olan otobüs şirketlerinin geçiş güzergahında olması nedeniyle,Türkiye`nin her yerine günün her saatinde hızlı ve kolay ulaşımın sağlandığı ender yerleşim yerlerindendir. Ayrıca gün boyunca  Horasan Belediye otobüsleri ile yarım saat aralıklı olarak Erzurum şehir merkezine ulaşım imkanı vardır.

.