Atatürk Üniversitesi

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN!

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Çomaklı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Artık uğurlamaya hazırlandığımız mübarek Ramazan’ı Şerif’in içinde bulunan, Yüce Kitabımızda “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir gecesini idrak ediyoruz.

Bize ilahi mesajı getiren Kuran’ı Kerimin Hz. Muhammed’e (s.a.v.) vahyedilmeye başlandığı gecedir Kadir Gecesi. Zor süreçlerin birleştiriciliğinin bilincinde olarak ihya etmeye çalışacağımız Kadir Gecesi aynı zamanda yaklaşmakta olan bayramında müjdecisidir aslında. Bu yıl her zaman olduğu gibi camilerde, teravih namazlarında, hatimlerde buluşamadık. İftar sofralarımızı gönül dostlarımızla, ihtiyaç sahipleriyle paylaşamadık. İftar çadırlarında topluca açtığımız iftarların bereketini yaşayamadık. Ancak yine de ihya etmeye çalıştığımız Ramazan ayının sonuna ulaştık.

Gecelerden hayırlı bir gece, Ramazan’ın içinde mukaddes bir hediye olarak verilen Kadir Gecesinin bizlere af ve mağfiret getirmesini ve bütün âlem için bir salah vesilesi olmasını dilerim.”

Prof. Dr.  Ömer ÇOMAKLI
                        REKTÖR

Paylaş Paylaş Paylaş