Atatürk Üniversitesi

KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Çomaklı mesajında şu ifadelere yer verdi:

❝Ne güzel bir ibadettir Kurban; Toplumsal yardımlaşmanın, birlikteliğin, sınıflar arası sevgi, saygı ve paylaşımın ve hepsinden öte Allah’a yakınlaşmanın en güzel vesilelerinden biridir. İslam dini; Allah’ın bize verdiği maddi imkân, beden ve ruh sağlığı, ilim gibi nimetlerden infak etmemizi, Allah’ın verdiği sermayeyi yine insanlık adına O’nun istediği yolda kullanmamızı emreder. Kurban bir olmayı, paylaşmayı, olmayanı düşünmeyi, hakiki mülk sahibinin Allah olduğunu bize hatırlatır.

Böylesi güzel anlamları içinde barındıran Kurban Bayramını bu sene pandemi dolayısıyla buruk yaşayacağız. Ancak insanlık olarak sağlığın kıymetini daha iyi anladığımız bu günlerde Kurban ibadetinin de anlamını ve değerini daha iyi idrak edeceğimiz kanaatindeyim. Hac ibadetinin pandemi nedeniyle gerçekleştirilememesi de ayrı bir hüzün olarak içimizde yer etmiştir. Ancak yine bu dönemde Ayasofya-i Kebir Cami-i’nin ibadete açılması yaşadığımız bu hüzünlere bedel kalbimize ve ruhumuza bir sevinç ve rahatlık vermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramının milletimize ve İslam âlemine bereket, huzur ve sağlık getirmesini diliyor, bayramınızı tebrik ediyorum. ❞

Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI
REKTÖR
Paylaş Paylaş Paylaş