Bilgi Rehberleri

MİSAFİR ÖĞRENCİ

Üniversitemiz Öğrenci Bilgi Sistemi'nde kaydınız bulunmuyorsa

HEMEN KAYDOLMAK İÇİN TIKLAYINIZPAROLA OLUŞTURMA YARDIM KILAVUZU
DERS ALMA YARDIM KILAVUZU

Misafir öğrencileri için;

a) Misafir öğrenciler, Yaz Okuluna kayıt yaptıracakları birimler için Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden kullanıcı kaydı oluşturacaklardır. (Daha önce Üniversitemiz Öğrenci Bilgi Sistemi'nde kaydı bulunanlar “Kullanıcı Kaydı” oluşturmayacaklardır.) Daha sonra, Öğrenci Bilgi Sisteminde yer alan “Yaz Okulu” modülünü kullanarak yaptıracakları ön kayıt işlemine bağlı olarak alacakları “Yaz Okulu Ön Kayıt Formu” ile  ilgili Fakülte/Yüksekokul/ Meslek Yüksekokuluna şahsen veya posta ile takvimde belirtilen tarihler arasında başvuracaklardır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

b) Kesin kayıt yaptıran öğrencilerin ders kayıt işlemleri Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılacaktır.

c) Misafir öğrenci statüsünde kesin kaydı yapılan öğrencilerin ders kaydı yaptırabilmeleri için Üniversitemiz öğrencilerinin yaptıkları işlemleri yapmaları yeterli olacaktır.

ç) Misafir öğrencilerin yaz okulunda almış oldukları derslerin devam, sınav ve değerlendirme işlemleri Üniversitemizde kayıt yaptırdıkları Fakülte/Yüksekokul/ Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin bağlı olduğu yönetmelik ve uygulama esaslarına göre yapılacaktır.

d) Misafir öğrencilerin Üniversitemizde kayıt yaptırıp devam ettikleri derslerin kredi limiti ve harf notlarının değerlendirilmesi başta olmak üzere Yaz Okulu uygulaması ile ilgili işlemleri kendi Yükseköğretim Kurumları tarafından konu ile ilgili mevzuat hükümlerine göre yapılacaktır.

e) Misafir öğrencilere yaz okulu süresince kampüs içerisinde kullanmaları ve bazı öğrencilik haklarından (turnike geçişleri, yemekhane hizmetleri vb.) yararlanmaları için yaz okulu müracaatı kabul edilen ve ders kaydı yapan misafir öğrencilerimizin Öğrenci Bilgi Sisteminde yer alan KİMLİK KARTI ==> Kimlik Kartı Talep menüsünden talep oluşturmaları halinde kendilerine yaz okulu süresince kullanabilecekleri Üniversitemiz  Atatürk Üniversitesi Öğrenci Kimlik Kartı e- Kartlar Merkezi tarafından hazırlanıp, verilecektir.