Bilgi Rehberleri

MİSAFİR ÖĞRENCİ

Misafir öğrenciler için;

a) Misafir öğrenciler, Yaz Okuluna kayıt yaptıracakları birimler için Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden kullanıcı kaydı oluşturacaklardır. (Daha önce Üniversitemiz Öğrenci Bilgi Sistemi'nde kaydı bulunanlar “Kullanıcı Kaydı” oluşturmayacaklardır.) Daha sonra, Öğrenci Bilgi Sisteminde yer alan “Yaz Okulu” modülünü kullanarak yaptıracakları ön kayıt işlemine bağlı olarak alacakları “Yaz Okulu Ön Kayıt Formu” ile  ilgili Fakülte/Yüksekokul/ Meslek Yüksekokuluna şahsen veya posta ile takvimde belirtilen tarihler arasında başvuracaklardır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

b) Kesin kayıt yaptıran öğrencilerin ders kayıt işlemleri Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılacaktır.

c) Misafir öğrenci statüsünde kesin kaydı yapılan öğrencilerin ders kaydı yaptırabilmeleri için Üniversitemiz öğrencilerinin yaptıkları işlemleri yapmaları yeterli olacaktır.

ç) Misafir öğrencilerin yaz okulunda almış oldukları derslerin devam, sınav ve değerlendirme işlemleri Üniversitemizde kayıt yaptırdıkları Fakülte/Yüksekokul/ Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin bağlı olduğu yönetmelik ve uygulama esaslarına göre yapılacaktır.

d) Misafir öğrencilerin Üniversitemizde kayıt yaptırıp devam ettikleri derslerin kredi limiti ve harf notlarının değerlendirilmesi başta olmak üzere Yaz Okulu uygulaması ile ilgili işlemleri kendi Yükseköğretim Kurumları tarafından konu ile ilgili mevzuat hükümlerine göre yapılacaktır.

e) Misafir öğrencilere yaz okulu süresince kampüs içerisinde kullanmaları ve bazı öğrencilik haklarından (turnike geçişleri, yemekhane hizmetleri vb.) yararlanmaları için yaz okulu müracaatı kabul edilen ve ders kaydı yapan misafir öğrencilerimizin Öğrenci Bilgi Sisteminde yer alan KİMLİK KARTI ==> Kimlik Kartı Talep menüsünden talep oluşturmaları halinde kendilerine yaz okulu süresince kullanabilecekleri Üniversitemiz  Atatürk Üniversitesi Öğrenci Kimlik Kartı e- Kartlar Merkezi tarafından hazırlanıp, verilecektir.

Üniversitemiz Öğrenci Bilgi Sistemi'nde kaydınız bulunmuyorsa kaydolmak için lütfen tıklayınız.


Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açıköğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi