Atatürk Üniversitesi

ÖĞRETİM ELEMANLARINA AKADEMİK TEŞVİK VE ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Atatürk Üniversitesinde Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi kapsamında, 7 boyutta gerçekleştirilen 2021 Yılı Akademik Teşvik ve Ödül Töreninde öğretim üyelerine verilen ödüllerin ardından, öğretim elemanlarına da ödülleri Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı tarafından verildi.

Öğretim elemanlarıyla Rektörlük makamında bir araya gelen Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya rektör yardımcıları da eşlik ederken, Yeni Nesil Üniversite çalışmaları kapsamında eğitim, araştırma ve topluma katkı misyon alanlarını harmanlayan eğitim, araştırma, topluma katkı, araştırma temelli eğitim, eğitim temelli toplumsal katkı, araştırma temelli toplumsal katkı ve çarpan katkı alanlarında verilen ödüller sahiplerini buldu.

Atatürk Üniversitesinin temel değerleri arasında yer alan “Emeğe saygı gösterme ve başarıyı takdir etme: Gösterilen çabalara saygı gösterilir ve başarılar tanınır” ilkesi doğrultusunda Akademik Teşvik ve Ödül Törenlerini düzenlediklerini aktaran Rektör Çomaklı; çalışan, üreten ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlayan tüm personelin her açıdan desteklendiğini ve desteklenmeye devam edeceğini söyledi.

Rektör Çomaklı: “Amacımız üniversitemizde üretilen bilgiyi sanayiye, iş hayatına, sağlığa, kültüre, sanata aktararak toplumsal faydaya dönüştürmektir. Akademisyenlerimizin başarıları, yapacağımız yeni çalışmalarda en güçlü motivasyon kaynağımız olacaktır. Kurumsal katkıda bulunarak akademik teşvik almaya hak kazanan öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Tören, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRLÜĞÜ – 16.06.2022
Paylaş Paylaş Paylaş
Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi