BAUM Portal Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar

Narman Meslek Yüksekokulu

Okul Hakkında

Yüksekokul`umuz Rektörlük Makamının, 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/4-2 maddesi uyarınca yaptığı teklif ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı`nın 16/06/1995 tarihli oluru ile açılmış olup, 1997-1998 yılında, 6 Öğretim Elemanı ve 2 Programla eğitim-öğretime başlamıştır.

Bugün itibariyle 21 Öğretim Elemanına sahip olup, Muhasebe Programı, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Progragramı, Gıda Teknolojisi Programı, İnşaat Programı, Yapı Denetimi Programı, Beton Teknolojisi Programı, Cevher Hazırlama ve Madencilik Programı, Tıbbî Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı, Laborant Veteriner Sağlık Programı ve İş Sağlığı ve Güvenliği programlarında eğitim-öğretime devam edilmekte ve bilimsel faaliyetler günün şartlarına göre yürütülmektedir.

İLÇEMİZİN

MERKEZ NÜFÜSU: 10.000

İKLİMİ: İlçemiz Doğu Karadeniz Bölgesi`nde olup, kışın ılık ve yağışlı, yazın sıcak geçmektedir. 

RAKIM: 1630 m

ULAŞIM: İlçemiz Erzurum`a 97 km. mesafede olup, Ankara, İstanbul, Bursa, Yalova  ve İzmir illerimize direk bağlantılı olup, diğer illerimizle de ulaşım problemi bulunmamaktadır. 

BARINMA: İlçemizde YURT-KUR`a ait 300 kız öğrenci kapasiteli, 100 Erkek Öğrenci kapasiteli yurt mevcuttur. Ayrıca özel sektöre ait  yurtlar bulunmaktadır. 

GENEL GÖRÜNÜMÜ: İlçemizde bir düz lise, bir ticaret lisesi, bir  sağlık meslek lisesi, üç ilköğretim okulu, bir yatılı bölge okulu, bir anaokulu, tenis kortları, çay bahçeleri, modern piknik alanları, bir sinema salonu, modern bir kültür merkezi, futbol sahaları, halı saha, basketbol ve voleybol sahaları mevcuttur. 

PERİBACALARI: İlçemiz, doğa harikası niteliği taşıyan renkli Peribacalarına da sahiptir.