İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü

PROF. DR. RECAİ DOĞAN

Konferanslar

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümünün düzenlemiş olduğu seri konferanslar dizisi kapsamında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Recai Doğan Üniversitemize konuk oldu. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü her ay Atatürk Üniversitesi Yoncalık Konferans Salonunda düzenlenmekte olan seri konferanslar kapsamında Prof. Doğan, 26 Kasım 2010 tarihinde Atatürk Üniversitesi Yoncalık Yerleşkesinde bulunan Konferans salonunda saat 14.00’da “Meşrutiyet Dönemi Düşünce Hareketlerinde Eğitim Anlayışları-Türkçülük, İslamcılık ve Batıcılık Örneği” adlı konferans verdi.

İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Zeki İŞCAN, 15 Ekim 2010 Yoncalık Yerleşkesi Konferans salonunda “Türkiye’de Din Anlayışları” konferans verdi

Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Zeki KOÇAK, 10 Aralık 2010, Yoncalık Yerleşkesi Konferans salonu,  “Tarihten Günümüze Yüksek Dini Öğretim”

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü Öğr. Üyesi Yard. Doç. İsmail ARICI, 18 Nisan 2011, Yoncalık Yerleşkesi Konferans salonu  “Hz. Muhammed ve İletişim”

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü Öğr. Üyesi Yard. Doç. Mustafa MACİT,22 Nisan 2011, Yoncalık Yerleşkesi Konferans salonu  “Toplum ve Din”

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü Öğr. Üyesi  Prof. Dr. Nurullah ALTAŞ,27 Mayıs 2011, Yoncalık Yerleşkesi Konferans salonu  “İnsan ve Kur’an”

Konferanslar 2011 yılında farklı üniversitelerden davet edilen hocalarla devam edecektir.