Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı

Tanıtım

PROGRAM TANITIMI

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı
Genel Bilgi
Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Programı, hızla değişen ve gelişen iş dünyasının gereksinimlerini karşılayabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış, büro hizmetlerini yönetim fonksiyonlarına göre gerçekleştiren, yöneticinin çalışmalarına etkili bir şekilde destek veren ve yönetimde verimliliğe katkı sağlayan sekreterler ve büro yöneticileri (yönetici asistanları) yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Sekreter olmak isteyen bir kimsenin dikkatli, anlayışlı, nazik ve genel kültür sahibi olması beklenir.
Programa her yıl 35 öğrenci alınmaktadır. Öğrenciler, zorunlu olan her dersi almak ve geçmek zorundadır. Aynı zamanda öğrencilerin mezun olabilmek için, 2.00 ortalamayı sağlamaları gerekmektedir. Bunun yanında öğrencinin mezun olabilmesi için, 30 iş gününü kapsayan bir Stajı tamamlaması da zorunludur.
 
Kariyer Olanakları
Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı mezunları; büro yönetimi konusunda birikimli, sorumluluk alma yeteneği gösterebilen, alınan karar ve sorumlulukları uygulayan ve kendisine verilen yetki sınırları içinde kararlar verebilen, yönetim kadrosu içerisinde yeri bulunan Büro Yöneticisi, Ofis Hizmetleri Uzmanı, Üst Yönetim Asistanı, Yönetici Asistanı olarak görev yaparlar.
Dikey Geçişler
Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programından mezun olan öğrenciler "Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Diploması" alırlar. Programdan mezun olan öğrenciler 4. yarıyılın sonunda Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile dört yıllık lisans programlarına geçiş yapabilirler. Öğrencilerimizin DGS’da tercih edebilecekleri lisans programları aşağıda gösterilmiştir:
  • Büro Yönetimi Öğretmenliği
  • Halkla İlişkiler
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  • Halkla İlişkiler ve Reklâmcılık
  • Reklâmcılık ve Halkla İlişkiler
  • İşletme ve Bilgi Yönetimi
  • Sağlık Kurumları İşletmeciliği
  • Dokümantasyon ve Enformasyon
  • Yönetim Bilişim Sistemleri
Ayrıca bu programdan mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı’na girmeden Anadolu Üniversitesi İşletme - İktisat Fakültelerine doğrudan dikey geçiş yapabilirler.
Bilgi
fgdjhkfs
Beceri ve Alışkanlıklar
Gdfgsbvcnxm
Ders Programı
Fvsfdgjdc
Ders İçerikleri
gfdsghjk

Henüz içerik Eklenmemiş