Atatürk Üniversitesi

RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Çomaklı mesajında şu ifadelere yer verdi:


Can bula cananını

Bayram o bayram ola

Kul bula sultanını

Bayram o bayram ola

Alvarlı Efe Hazretleri


“Mübarek Ramazan’ı şerifi uğurlayıp Allah’ın izniyle kavuştuğumuz bayramın sevinci içindeyiz. Ancak bu yıl yaşadığımız her olay sıradan ya da rutin olmaktan çok uzaktı. Ne Ramazan alıştığımız gibiydi ne de bayram bildiğimiz o eski bayramlardan.

Bu bayramda büyük bir heyecanla sabahın erken vaktinde cemaatle kılınan namazın ardından samimi bayramlaşmamız olmayacak, bayram öncesinde kapılarımızı çalıp arafalık isteyen çocuklarımız da. Bu bayramda dost, akraba, komşu arkadaş diyerek kimsenin kapısını çalamayacağız ya da ağız tadıyla güzel sohbetler de edemeyeceğiz. Sokaklarda cıvıl cıvıl rengârenk kıyafetleriyle çocuklarımız da dolaşamayacak.

Bütün bunlar bizi mahzun etmekte ancak hem kendi hem de sevdiklerimizin sağlığı için uyguladığımız tedbirler sonucunda inşallah bu eski bayramlara hasret geçirdiğimiz tek bayram olarak kalır.

Her ne kadar bu bayram bizim için buruk olsa da yine de kavuştuğumuz bu mübarek günün tüm İslam âlemine mübarek olmasını, hayır ve bereket getirmesini dilerim.”

Prof. Dr.  Ömer ÇOMAKLI
                           REKTÖR

Paylaş Paylaş Paylaş