Tıp Fakültesi

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. ÖMER ÇOMAKLI SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Üniversite genelindeki inceleme ve ziyaretleri kapsamında Fakültemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret eden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI, Fakültemiz ve Araştırma Hastanesi hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere akademisyenlerle bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI tarafından Yeni YÖK Vizyonu çerçevesinde yürütülen Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesinin tamamlanan 1. aşaması hakkında bilgilendirme yapmak üzere düzenlenen toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fuat GÜNDOĞDU, Dekanımız Prof. Dr. Fatih ALBAYRAK, Başhekimimiz Prof.Dr.Ali ŞAHİN ile BAP Koordinatörü ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Atilla KESKİN ve bölüm öğretim üyeleri katıldı.

Keyifli sohbet gerçekleştirmenin yanında aynı zamanda fikir alışverişlerinde de bulunan Rektör Çomaklı, Atatürk Üniversitesinin ilerlemesinde ve dünya üniversiteleri ile rekabet edebilmesinde akademik çalışmaların oldukça kıymetli olduğunu söyledi. Yarım asrı geride bırakan ve ülke yükseköğretiminde ayrı bir yeri olan Atatürk Üniversitesinin çağa ayak uydurmasına yönelik önemli projeler geliştirdiklerini dile getiren Prof. Dr. Ömer Çomaklı, bu ziyaretler kapsamında yapılan çalışmaları anlattı.