Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Paylaş

TARİHÇE

Enstitümüz, 2547 Sayılı Kanun'un 19. maddesi gereğince üniversitemiz bünyesinde 1983 yılında kurulmuş olan dört enstitüden biri olup, kendi bünyesinde lisansüstü eğitim - öğretim düzenleyen, yürüten ve denetleyen bir kuruluştur. Sağlık Bilimleri Enstitüsünde görev yapan müdürlerimiz: Prof. Dr. Aydoğan ALBAYRAK: 31.08.1982 - 06.01.1983, Doç. Dr. Teksin ERYILMAZ: 06.01.1983 - 25.10.1983, Prof. Dr. Arif ÖZEL: 25.10.1983 - 09.09.1992, Prof. Dr. Ebubekir BAKAN: 09.09.1992 - 04.09.2000, Doç. Dr. Erol SELİMOĞLU: 07.09.2000 - 02.11.2001, Prof. Dr. Adnan TEZEL: 02.11.2008 - 30.08. 2008, Prof. Dr. İsmail CEYLAN: 01.09.2008 - 31.01.2012, Prof. Dr. Yavuz Selim SAĞLAM: 30.01.2012 - 26.08.2016,  Prof. Dr. Mehtap TAN: 26.08.2016 - 22.12.2017,  Prof. Dr. Duygu ARIKAN: 22.12.2017 -