Diş Hekimliği Fakültesi

Tanıtım

TERCİH NEDENİMİZ

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Detaylı Tanıtım Bilgileri ve Tercih Nedenleri:

 Fakültemizde sekiz anabilim dalında  25 profesör, 9 Doçent, 24 Dr. Öğretim Üyesi, 94 araştırma görevlisi toplam 152  öğretim elemanımız vardır. Fakültemiz; sahip olduğu değerli akademisyen kadrosu, cihaz, ekipman ve laboratuar olanakları ile ülkemizdeki diş hekimliği fakülteleri içerisinde ilk sıralarda yer alır.

 Üniversitemizde barınma sorunu yoktur. Kız ve erkek yurtları yeterli sayıdadır. Yurtlarda ortak kullanım salonu, televizyon odası ve çalışma odası mevcuttur. Yerleşke içerisindeki yurtlarda kalan öğrenci haricinde üniversiteye yakın bölgelerde, yerleşkeye yürüme mesafesinde veya kısa otobüs yolculuğu ile ulaşılabilen özel yurt veya evde kalma imkânları da vardır.

 Üniversitemizde bütün yıl öğle ve akşam yemeği sağlayan öğrenci kantinleri mevcuttur. Öğrenciler için yerleşkede çeşitli fast food tesisleri ve marketler vardır. Yurtlardan fakültelere, kütüphaneye, spor ve sosyal tesislere ulaşmak çok kısa ve kolaydır.

 Fakültemizin üniversitesinin merkez yerleşkesinde bulunması nedeniyle, öğrencilerin yerleşke içi ve şehir merkezi ile ulaşım sorunu yoktur.

 Diş hekimliği fakültelerinden mezun olan öğrenciler muayenehane açıp serbest çalışabilecekleri gibi, sağlık bakanlığında veya üniversitelerde çalışabilirler.

 Fakültemizde öğrencilerimiz çok sayıda hastaya bakma imkânı buldukları için, mezun olduklarında mesleklerini kolayca uygulayabilecek bilgi ve donanıma sahip olurlar.

 Donanımlı bir üniversite ve fakülte kütüphanemiz vardır.

 Üniversitemizde öğrencilerimizin her türlü sportif aktivitelerine olanak sağlayan çok sayıda açık ve kapalı spor tesisleri mevcuttur. Erzurum ülkemizin önde gelen kış sporları merkezidir. Yerleşkeden kayak merkezine hafta sonları servisler konulmuştur.

 Üniversitemizde öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla Sosyal ve Kültürel Etkinlikler düzenlenmektedir. Amatör etkinliklere danışmanlık yapılmakta ve denetlenmektedir. Deneyimli eğitmenler tarafından yürütülen kurslar için öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir