Atatürk Üniversitesi

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ İKİ PROTOKOLE BİRDEN İMZA ATTI

Atatürk Üniversitesi ile İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (İPEKYOLUSİFED) ve Sivil Toplum Destekleme Derneği (SİTODED) arasında, Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezinin girişimleriyle iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen protokoller, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, İPEKYOLUSİFED Başkanı Mehmet Nuri Alim ve SİTODED Nuriye Memişoğlu tarafından imzalanırken, Erzurum merkezli dernekler ile imzalanan protokollerle birlikte Atatürk Üniversitesi, Üniversite-Sanayi ve Üniversite-STK iş birliklerine bir yenisi daha eklemiş oldu.

Gerçeklesen protokole göre Atatürk Üniversitesi ile her iki STK ortak projeler yürüterek, öğrencilerin kariyer gelişimleri adına ortak faaliyetlerde bulunacak.

Atatürk Üniversitesi ile İPEKYOLUSİFED, imzalanan anlaşma ile birlikte Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında üretim tabanlı ortak projeleri hataya geçirmeyi planlıyor. Bu kapsamda, proje ve faaliyetler sonrası ortak yayın ve patent çalışmaları yapılacak. Atatürk Üniversitesi öğrencilerine İPEKYOLUSİFED bünyesindeki iş yerlerinde staj imkânı veren protokol sayesinde aynı zamanda ortak eğitim ve teknik geziler de düzenlenecek.

Sertifikalı Eğitim Programlarının Düzenlenmesini Hedefleniyor

Atatürk Üniversitesinin 3. Nesil Dönüşüm Hedeflerine uygun olarak Üniversite-STK iş birliğinin gelişimine katkı sağlamak ve ortak çalışmalar yürütmek adına SİTODED ile imzalanan protokolün, sosyal sorumluluk ve toplumsal duyarlılığı yüksek projelerin hazırlanması, sunulması ve uygulanmasında kolaylık sağlayacak. Söz konusu protokol, Kariyer Merkezi ile temas halinde olunması ile birlikte öğrenci ve mezunların kariyer, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak sertifikalı eğitim programlarının düzenlenmesini hedefliyor.

İmzalanana protokol için konukları Mehmet Nuri Alim ve Nuriye Memişoğlu’na teşekkür eden Rektör Çomaklı, Atatürk Üniversitesini ismi gibi öncü bir üniversite yapma çabası içerisinde olduklarını belirterek, yoğun bir çalışma programı altında faaliyetlerin sürdüğünü söyledi.

Üniversite ve çalışmalar hakkında konuklarına bilgi paylaşımında bulunan Rektör Çomaklı, Atatürk Üniversitesinin “Yeni YÖK Vizyonu Yaklaşımını” dikkate alarak eğitim, AR-GE, sanayi ve topluma fayda anlamında çalışmalar yürüterek yoluna devam ettiğini belirtti. Çomaklı, üniversitenin tüm fikirlere açık, çağa uyum sağlayan ve uluslararasılaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir eğitim kurumu olduklarını da sözlerine ekledi.

KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRLÜĞÜ

Paylaş Paylaş Paylaş
Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi