Atatürk Üniversitesi

ŞAMPİYON BOKSÖRDEN REKTÖR ÇOMAKLI’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Altın Dünya Şampiyonluk maçında, rakibi Bosnalı Edin Puhalo'yu teknik nakavtla mağlup ederek en yaşlı şampiyon olarak ringlere veda eden ve Türkiye’nin ilk ve tek dünya şampiyonu unvanına sahip boksörü Fırat Arslan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti.

Fırat Arslan’a ziyaretinde, 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Urkuç ve sponsor firma temsilcileri refakat etti.

Önemli bir vefa örneği göstererek şampiyonaya hazırlandığı kente tekrar gelen Fırat Arslan, Altın Dünya Şampiyonluk maçına 70 gün boyunca Atatürk Üniversitesi Spor Merkezinde hazırlandığını ve bu süreçte en verimli kamp deneyimini yaşadığını söyledi.

Atatürk Üniversitesi Spor Merkezinin son teknolojik imkanlarla donatılmış bir tesis olduğuna vurgu yapan Arslan, Atatürk Üniversitesinde geçirdiği kamp döneminin şampiyonluk maçının kazanılmasındaki en büyük etkenlerden biri olduğuna vurgu yaparak, kamp boyunca desteğini esirgemeyen ve böylesine değerli bir spor merkezini Erzurum’a kazandıran Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya teşekkür etti.

Türkiye’nin ilk ve tek Dünya Şampiyonu Profesyonel Boksörü Fırat Arslan’ın şampiyonaya Atatürk Üniversitesinde hazırlanması ve ardından Altın Dünya Şampiyonluk maçını kazanmasının gurur verici olduğunu değinen Rektör Çomaklı, spor merkezinin tüm sporcuların hizmetinde olduğunu söyledi.

Ringlere veda eden Arslan’ın artık yeni şampiyon sporcular yetiştirmesi tavsiyesinde bulunan Rektör Çomaklı, bu tarz başarıların gelecekteki şampiyonlukları da teşvik edeceğinin altını çizerek, ziyareti ve samimi sohbeti için Fırat Arslan’a teşekkür etti.

Ziyaretin ardından Arslan, Rektör Çomaklı’ya kendi imzaladığı boks eldivenlerini hediye etti.

KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRLÜĞÜ – 15.11.2023

Paylaş Paylaş Paylaş
Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi