Hastane English Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

Atatürk Üniversitesi

TÜBİTAK 1001 2018-2. Dönem Sonuçları ve 2019-1. Dönem Başvuru Tarihleri Açıklandı.

Değerli Akademisyenler,

TÜBİTAK-1001 kapsamında 2018-2 dönemini kapsayan 6 proje desteklenmiş ve 4 proje için revizyon yapılması önerilmiştir. Projeleri desteklenen hocalarımızı tebrik ederiz.

TÜBİTAK 2019 1.Dönem-1001 programlarının son başvuru tarihi 15.03.2019’dur. Bu programa ilk defa başvurmayı planlayan yada  2018-2. döneminde başvurup ret alan ve değişiklik bildirim formunu doldurarak  tekrar başvuru yapmak isteyenlerin ofisimizden teknik ve bilimsel destek almak için en geç 1 Mart 2019 tarihine kadar yazdıkları proje ile panel talebi oluşturması gerekmektedir. Ayrıca bu tarihe kadar eğer gerekli ise Etik Kurul Onay ve Yasal /Özel İzin belgeleri temin edilmelidir. Bu belgelerin temini için gerekli yol haritasına web sayfamızdan (http://pdo.atauni.edu.tr/index.php/hizmetler/etik-kurul/) ulaşabilirsiniz.

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren zorunlu olacağı belirtilen elektronik imza (e-imza) uygulamasından dolayı bu tarihten itibaren yapılacak başvurularda basılı kopya belgelerinin gönderilmesi süreci tamamen ortadan kaldırılmış ve sadece e-imzayla başvuru süreci başlamıştır.

Proje önerilerinizin özet, kapsam, yaygın etki, özgün değer vb. bölümleri gizlilik ve etik ölçülere dikkat edilerek uzman ekibimiz tarafından incelenmekte ve bilimsel rapor olarak sizlere sunulmaktadır. Size daha hızlı hizmet verebilmemiz için web sayfamızda yer alan destek formuna (http://pdo.atauni.edu.tr/index.php/iletisim/proje-yazim-destek-talebi/) talebinizi açık bir şekilde yazabilirsiniz. Online yapılan başvurunuza 1 iş günü içerisinde cevap verilecek ve talebiniz için randevu verilecektir. Ayrıca ofisimize gelerek destek formunuz uzmanlarımız tarafından doldurulabilir ve randevu talebinizi oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Hasan Özdemir

Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Koordinatörü