Hastane English Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

Atatürk Üniversitesi

TÜBİTAK 1001 -2019-1. Dönem Başvurusu Yapacaklar İçin Önemli Hatırlatmalar

Değerli Akademisyenler,

1-  TÜBİTAK 2019 1.Dönem-1001 programlarının son başvuru tarihi 15.03.2019’dur.

2-  1 Ocak 2019 tarihinden  itibaren zorunlu olacağı belirtilen elektronik imza (e-imza) uygulamasından  dolayı bu tarihten itibaren yapılacak başvurularda basılı kopya belgelerinin gönderilmesi süreci tamamen ortadan kaldırılmış ve sadece  e-imzayla başvuru süreci başlamıştır.,

Busüreçte proje yürütücüsü ve araştırmacılarının hem kendisine ait  olması gerekli hem de bağlı bulundukları e-imzalarınınKuruluş Yetkilisinin TÜBİTAK Sistemintanımlı olması gerekmektedir. 

3- Ayrıca 01.03.2019 tarihine kadar eğer gerekli ise Etik Kurul Onay ve Yasal /Özel İzin  belgeleri temin edilmesi önemlidir. Bu belgelerin temini için gerekli yol haritasına web sayfamızdan (http://pdo.atauni.edu.tr/index.php/hizmetler/etik-kurul/) ulaşabilirsiniz.

4- Size yardım edebilmek amacı ile ; Proje önerilerinize özet, kapsam, yaygın  etki, özgün değer vb. bölümleri gizlilik ve etik ölçülere dikkat edilerek uzman ekibimiz tarafından incelenmekte ve bilimsel rapor olarak sizlere sunulmaktadır. Size daha hızlı hizmet verebilmemiz için web sayfamızda yer alan destek formuna (http://pdo.atauni.edu.tr/index.php/iletisim/proje-yazim-destek-talebi/) talebinizi açık bir şekilde yazabilirsiniz.

Prof. Dr. Hasan Özdemir

Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Koordinatörü