BAUM Portal English Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar

Atatürk Üniversitesi

Turizm Fakültesi Uygulama Birimi Uzay Restoran Hizmete Girdi

Uzay Restoran, Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi Uygulama Otelinde hizmete açıldı.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Ünal Bingül, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Gürbüz ile kurum ve kuruluş temsilcileri tarafından resmî açılışı yapılan Uzay Restoran hizmete girdi.

Uygulama otelinin öğrencilere mesleki anlamda önemli tecrübeler kazandırdığını söyleyen Turizm Fakültesi Uygulama Oteli Sorumlusu Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cem Işık: “Mezun olacak arkadaşlarımız, derslerde öğrendiklerini burada uygulayabiliyor. Bu bizler için son derece önem arz ediyor. Çünkü sektör, alanına hâkim öğrencilerle çalışmak istiyor. Biz de bunun için çalışıyoruz.” dedi. Işık bu restoranın; Turizm Fakültesi öğrencilerine dünya mutfağı, servis teknikleri ve banket yönetimi derslerine yönelik uygulama imkânı sunduğunu da belirtti.

Dünya mutfağından yemek örneklerinin sunulduğu ve 140 kişi kapasiteye sahip Uzay Restoran, tüm vatandaşlarımıza hizmet verecek. İç mimarisi ile dikkat çeken restoranda, evrenin rengi olarak bilinen "bej" ağırlıkta kullanıldı. Gezegenleri simgeleyen tavan görseli ile uzay fotoğraflarının bulunduğu restoran, profesyonel ekibiyle misafirlerine eşsiz lezzetler tatma fırsatı tanıyor.

BASIN  MERKEZİ