İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü

2012-2013 ETKİNLİKLER

VOLEYBOL TURNUVASI

 ŞAMPİYONLUĞUN ÖYKÜSÜ

 

DKAB Bölümü, bir yıl aradan sonra tekrar yuvadaydı. Misafir olarak geldiği evinde ilk sınavını Türkçeye karşı verecekti. Takımdaki büyük öz güven avantaj olarak görünse de ilk maçın ilk setindeki durgunluk bir an kafalarda soru işareti oluşturmuştu. Lakin geçen seneden aldıkları büyük tecrübe bu rehavetin biran önce ortadan kalkmasına yardımcı oluyordu. İlk setin ardından ortaya koydukları oyun finale adeta göz kırpıyordu.

Turnuvaya 3-1’lik Türkçe galibiyeti ile başlayan DKAB  2. Maçında FİZİK BÖLÜMÜ ile karşılaşacak, ilk iki seti ezici bir üstünlükle tamamlayan takımımız üçüncü seti antrenman havasında oynayarak rakibe bir set verdi  ve son sette galibiyete uzanarak, 3-1’lik galibiyetin ardından gruptan çıkmayı garantiledi.

Formalite gereği son karşılaşmayı Türkçenin ikinci takımıyla yapan DKAB antrenman havasında geçen maçı 3-0’lık net bir skorla aldı ve adını yarı finale yazdırdı.

Yari finaldeki rakibi şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olarak gösterilen PDR oldu. PDR ile DKAB arasındaki yarı final maçı adeta bir erken finaldi. Aslında bu eşleşme şampiyonanın tadının erken bitmesine yol açmış gibi görünse de diğer rakiplerde ciddi anlamda kaliteli ekiplerdi. DKAB, PDR ile oynanan maçı beklenenin daha da ötesinde rahat bir şekilde 3-1’lik net bir skorla alarak ismini finale yazdırdı.

Finaldeki rakip aslında PDR kadar ciddi ve güçlü bir takım olmasa da, kupanın yoncalıkta kalmasından yana birleşen bölümlerden dolayı maçın havasını bir hayli değiştirmiş, maçı bir nebzede olsa zor bir hâle getirmişti. Finalde ki rakibimiz OKUL ÖNCESİ idi. Takımımız final maçına müthiş bir taraftar desteği ile çok hızlı başlayarak ilk 2 seti zorlanmadan hanesine yazdırdı.  3. Sette takımımızdaki bireysel hatalar neticesinde rakibe bir set kaptırdı.  Bir anlık tereddüttün ardından hızlı bir şekilde toparlanıp son sete çok iyi konsantre olarak şampiyonun adını anons ettirdi…DKAB!!!

 

KADRO:

HALİL, İLYAS, İBRAHİM, ZÜHTÜ, ZAFER, MEHMET ALİ, ERTUĞRUL, RABİA, ZELİHA.

Resimler...