Atatürk Üniversitesi

ASKERİ BANDODAN 19 MAYIS'A ÖZEL KONSER

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 9. Kolordu Bölge Bando Komutanlığı ve Hafif Müzik Orkestrası, Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde bir konser düzenledi.

15 Temmuz Milli İrade Salonunda, katılımın da oldukça yoğun olduğu konsere ev sahibi olarak katılan Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın yanı sıra; 9. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan, Erzurum Vali Yardımcısı Ahmet Özdemir, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Akarsu ile protokol üyeleri, STK temsilcileri, askeri erkân ile çok sayıda müziksever katıldı.

Orkestra şefliğini Bando Albay Mustafa Çelik'in yaptığı, solist olarak Dr. Derya Sahil Eroğlu ve Bando Kıdemli Başçavuş Osman Nuri Sümer’in sahne aldığı konser programında kahramanlık türküleri ve marşlar seslendirildi, salonda bulunan öğrenciler ve davetliler de zaman zaman söylenen eserlere eşlik etti.

Etkinliğin ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, böylesine güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapmış olmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını ifade etti. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen konserde duygulu anlar yaşadıklarını da dile getiren Rektör Çomaklı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkemizin gözbebeği olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program, bando ekibine çiçek verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRLÜĞÜ – 17.05.2024

Paylaş Paylaş Paylaş
Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi