Atatürk Üniversitesi

ATASAM VE DATAEM, ORTAK ÇALIŞMALAR İÇİN PROTOKOL İMZALADI

Kamu kurumu ve özel sektör temsilcileriyle çeşitli konularda protokoller imzalayarak ülke kalkınmasına katkıda bulunan Atatürk Üniversitesi, bünyesinde yer alan birimleriyle koordineli olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Bu anlaşmalar kapsamında Atatürk Üniversitesi Astrofizik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATASAM) ile Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (DATAEM) arasında protokol imzalandı.

ATASAM adına Müdür Prof. Dr. Cahit Yeşilyaprak ile DATAEM adına Müdür Dr. Şerafettin Çakal’ın katılımıyla gerçekleşen imza töreninde; karşılıklı iş birliğini ve gerektiğinde ilgili altyapıların ortak kullanımını teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla Ar-Ge ve bilimsel iş birliğinde bulunmak üzere mutabakata varıldı.

İmzalanan anlaşma kapsamında taraflar, mevcut yerleşke ve teknik altyapılarının mutabakata varılan ortak konularda ve projelerde bilimsel ve Ar-Ge çalışmalarına yönelik, altyapıları verimli kullanacak şekilde ve altyapı imkânları ölçüsünde kullanıma açacak, ortak çalışma konusunda gerekli bilgi paylaşımını sağlanacak ve teknik ekip ziyaretleri gerçekleşecek.

Gerçekleşen protokole DATAE, Soğuğa Dayanıklılık Test Merkezinde bulunan soğuk ortam sistemini ve test verilerini, ATASAM ise sorumluluğunda bulunan mevcut yerleşkesindeki altyapıları (3170 m rakımda alan, yerel ve uydu meteorolojik sistemi, elektrik, internet) ve test verilerinin ortak çalışmalara veya projelere yönelik kullanılması sağlayacak.

KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRLÜĞÜ – 14.04.2022
Paylaş Paylaş Paylaş
Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi