Atatürk Üniversitesi

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ PROJE ÜRETEN ÜNİVERSİTELER ARASINDA 5. SIRADA YER ALDI

Atatürk Üniversitesinde geliştirdikleri projelerle çeşitli programlardan destek almaya hak kazanan akademisyenler, bilime yapılan katkının yanı sıra Atatürk Üniversitesi ismini de tüm platformlarda duyurmaya devam ediyor.

Bu kapsamda geliştirilen ve 2022 yılı 1. dönem "1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı" kapsamında sunulan 10 proje doğrudan destek almaya hak kazanarak Atatürk Üniversitesinin proje üreten üniversiteler arasında 5. sırada yer almasını sağladı. Devam eden süreçte C+ alarak bir sonraki dönemi beklemeden tekrar başvuru yapılmasına imkân sağlanan 5 projeden 3 tanesi daha desteklendi. Desteklenmeye değer bulunan proje yürütücüsü akademisyenlere ise tebrik ziyaretleri gerçekleştirildi.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın tebriklerini iletmek üzere gerçekleştirilen ziyarete, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Serkan Yıldırım ile Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Bilal Nişancı ve Doç. Dr. Selda Örs Cırık katılırken, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Önder Çalmaşur, Kazım Karabekir Fakültesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Şimşek ve Su Ürünleri Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökhan Arslan da ziyarete refakat etti.

2022 yılı 1. dönem 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamındaki bir sonraki dönemi beklemeden başvuru yapılabilmesine karar verilen projelerden onay alan Prof. Dr. Haluk Çağlar Kaymak, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ve Prof. Dr. Saltuk Buğrahan Ceyhun ile bir araya gelindi.

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın vizyonu, üniversite mensuplarının da üstün gayretleri neticesinde Araştırma Üniversitesi olarak seçilen Atatürk Üniversitesinin bilim insanlarına daha çok destek vereceğini ifade eden Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, proje kültürünün oluşması ve yaygınlaşması için atılan adımların karşılığının alındığını ve bundan sonraki süreçte de gerekli desteklerle birlikte yeni başarıların geleceğine inancının tam olduğunu söyledi.

2022    Yılı 1. Dönem 1001 – İlk Başvuruda C+ Alıp Sonraki Değerlendirmede Kabul    Edilen Projeler
TOVAG

Haluk Çağlar Kaymak

Domates (Lycopersicon Esculentum L.)'te Bor/Potasyum Modifiye Cao Nanopartiküllerinin Soğuk Stresine Karşı Antioksidatif Aktivite ve Apoplastik Proteinleri Sentezi Üzerine Sürdürülebilir Uygulamalarının Belirlenmesi

MFAG

Mehmet Yılmaz

Sıcaklık ve Manyetik Alan ile Mikrodalga Kayıpları Kontrol Edilebilen Seramiklerin Tasarımı

TOVAG

Saltuk Buğrahan Ceyhun

Floresan Işaretli Polistren Nanoplastik Parçacıkların Zebra Balığı Beynindeki Hücresel Interaksiyonunun ve Muhtemel Hasar Mekanizmalarının Tespiti
KURUMSAL  İLETİŞİM DİREKTÖRLÜĞÜ – 23.09.2022

Paylaş Paylaş Paylaş
Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi